iOS 7'den büyük değişiklikler beklemeli mi?

Apple, bir sonraki iPhone ile tanıtacağı iOS 7'de önemli değişiklikler yapacak mı?

iOS 7'den büyük değişiklikler bekleyebilir miyiz?

Bir sonraki iPhone ile tanışacağımız iOS 7, sadece küçük değişikliklerle mi gelecek? 2007'de tanıştığımız iOS, o günden bu yana çok az değişti. Aynı zaman döneminde Android, birkaç kez baştan aşağı yenilendi.

Scott Forstall'ın ayrılışının ardından Jony Ive ile iOS'un nasıl görüneceğini araştıran Wall Street Journal'ın son raporuna göre iOS 7, "daha sert ve daha basit" bir yapıya bürünecek, "düz tasarım" mantığı temel alınacak. WSJ'ye göre Apple, "donanımlar, yazılımlar ve hizmetler arasında daha geniş bir ortak çalışmayı" hedefliyor. Verilen bilgiye göre Apple'ın yazılım ve donanım takımları, Steve Jobs'un da istediği gibi birbirine çok yakın olarak çalışıyor.

Ancak WSJ'nin raporunda iOS kullananların çok da hoşuna gitmeyecek bir satır var. Rapor, "değişikliklerin oldukça muhafazakar" olacağını söylüyor. iOS kullanıcıları, widget desteği, 3G ve Wi-Fi ayarlarını kolaylıkla açıp kapatabilme, uygulamaları varsayılan olarak ayarlayabilme gibi işlevleri uzun zamandır bekliyorlar. Ancak Apple'ın "muhafazakar" tutumu, bu özelliklerin bir başka bahara kalması anlamına gelebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

özellikle widget çok iyi olucak

Hiçbir yenilik olmaz yine, belki daha da geriler ;)

Ekranın üstünden aşağı indirilen bilgi ekranında kesinlikle kısayol widgetleri olmalı, her defasında ayarlara gir-çık, gir-çık gına olduk ayrıca wifi, 3G, Kilit ekranı vb sorunlara kökten çözüm getirmeli yoksa bu kafayla ancak nalları toplarsın Apple...

@25 Mar 2013 18:07 jailbreak tercih ediyorsan mümkün 'o.

ben istemiyorum widget falan ne o öyle

Jailbreak varken istedikleri kadar muhafazakar olsunlar hatta isterlerse muhafazakar eşcinsel olsunlar :P

@25 Mar 2013 18:51 helal olsun akşam akşam ne güldürdün yav ,karnımız ağrıdı valla :))))))

yeni telefonu ne zamana çıkar bi ay tahmin edebiliyor musunuz ? beklemeliyim mi yeni telefonu için ?

apple, widget ve flash'tan ozellikle kaciyor ki pahaliya dusuk donanimli cihazlar satabilsin. iphone'da flash player destegi ve widget destegi olsaydi surunurdu o telefonlar. ana ekranlara sadece simge yerlestirerek tuketiciyi kandiriyolar. belki ios 110'da widget destegi gelir..

Mutlaka yenilikler gelecek ve bu yenilikler iPhone 4'e bile gelecek. En yeni telefonda bile 1 yıllık işletim sistemi kullanan fandroidler de hasedinden çatlayacak.

Apple'den Ne köy olur Ne de kasaba. Olsa olsa Bol bol Patent davası olur. İyi bari İlk çoklu dokunmatiği çıkardılar. Değilse Ne adı olurdu Ne de Sabun kalıbı. Rakipler peşpeşe neler çıkardılar neler. O hangi Beklentiye cevap verdi. Herkesin gözünde iPhone bitti. Yaşasın, Göster Kendini. SONY

kilit ekranında garip hatalar olacak mı yada eski saçmalıkları tekrarlıyacak mı?

"daha sert ve daha basit" derken? ios 7 de bomboş bir ekranla karşılaşabilirsiniz :D afsuhfaush apple dan açıklamada iosun en sade hali ile tanışın. Stabilliği dışında 5 para etmeyen bir işletim sistemi. 1-2 takılma hiçbir zaman gözüme batmamıştır. Uzun zamandır android kullanıyorum ve apple ın işletim sisteminde köklü bir değişiklik yapmadığı sürece androidin yanına bile yaklaşamayacağını görüyorum.

Uzun süre android telefon kullandıktan sonra ( 1.5 sene sonra yeni sürümlere güncellenemeyeceği açıklandı) iphone 4s 'e geçtim. Stabillik harika. Ekran görselliği müthiş. Dış malzeme çok güzel. Fakat bence eksileri şunlar : - Dosyaların sadece itunes 'ile atılması - Bilgisayardan atılan foto, müzik yada videoların silinmemesi ( çok önemli bişey) -Ekranın 3.5 inç olması

Muhafazakar olması virüs olmaması demek, android gibi bir sürü virüs yok demek. Ha muhafazakar olmayan bir iOS istiyorsun cek jailbreak'i istediğini yap SbSettings ile widget mi eklersin displayrecorderle ekran videosu mu çekersin...

Yap jeal break istediğin herşey olsun telde hiç uğraşma bence harika bir telefon iPhone sadece geniş hafızalı olanını almak en iyisi çünkü pil kadar çok uygulama varki insan hepsini yüklemek istiyor.

Güncelleme desteği önceki modellrede bitmesin de ne olursa olsun

Ben kullanıyorum harika..! Arada çok fark var duvar kağıdının hareketi, görev yöneticisi, kısa yollar, görseller... Kısacası çok hoş yapmış apple

Bu isos7 yi yaptıgıma pisman oldum resmen çin mali amk satacam telefonu bunun yuzunden gerı donüş yok olsa herkes dönecek ir onceki 6 versyonu harıka lan bari bişey yapıyonuz geri dönüşümü olsun mesaj yazarken tuşlar resmen çin malı ayfonum eski versyonu varken cok begenıyodum simdi nefret ediyom artık ayfon kullanmayacaz !!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost