iOS 7 final sürüme şimdiden geçmenin yolu!

iOS 7 için 18 Eylül'ü beklemek istemiyorsanız, işte size iOS 7'ye hemen geçmenin yolu!

iOS 7 final sürüme şimdiden geçin!

iOS 7'nin resmi yayınlanma tarihi 18 Eylül, dolayısıyla mevcut iOS cihazınızda iOS 7'nin final sürümüne geçmek için bir hafta daha beklemeniz gerekecek. Ancak artık geliştirici olmayanlar da iOS 7'nin final sürümüne önceden geçiş yapabilirler.

Not: Bu yöntemde sorun yaşamadık, ancak böyle bir risk her zaman var. Lütfen ne yaptığınızın farkındaysanız devam edin.

Önce yedekleyin

Yükseltme işine başlamadan önce cihazınızı iTunes ile yedekleyin. Sorun yaşama olasılığınız düşük, ancak bu hiçbir zaman sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor.

iOS 7'yi indirin

Aşağıdaki bağlantılardan cihazınıza uygun iOS 7 güncellemesini indirin.

Not: Dosyalar üçüncü parti dosya paylaşım hizmetleri yoluyla sağlandığından kaldırılma ihtimali var.

Ve kurulum... İkinci sayfada...

Güncellemeyi kurun!

iOS 7'yi cihazınıza yüklemek için şu adımları izleyin:

1. .dmg disk imaj dosyasını açın ve cihazınıza yönelik iPhone Software Update file (.ipsw) dosyasını bulun. Bu dosyayı masaüstünüze sürükleyin. Bu iş için bir ZIP açma yazılımına ihtiyacınız olacak.

2. iTunes'u açın ve iPhone, iPad, veya iPod touch'ınızı bilgisayarınıza bağlayın.

3. Cihazınız iTunes'ta otomatik olarak seçilmediyse, Summary sekmesine giderek bunu gerçekleştirin.

4. Shift tuşunu basılı tutun (OS X'te Option tuşu) ve Restore düğmesine basın. İndirdiğiniz .ipsw dosyasını seçin ve güncellemenin tamamlanması bekleyin.

5. Gerekiyorsa cihazınızı yedeğinizden geri yükleyin.

Hepsi bu kadar, artık iOS 7'yi kullanabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

DİKKAT: Yedeklemeyi sadece MAC OS X ile tamamlayabilirsiniz, çünkü iTunes'un yeni sürümü Windows için henüz çıkmadı. Eski sürüm ise iOS 7'ye dosyalarınızı geri yükleyemiyor. Bir developer olarak ben yükledim, harika olmuş iOS 7 bu arada, tavsiye ederim.

link çalışmmıyor

Linkler kırık. Bravo tek kelimeyle bravo...

4S indirme dosyası yok

linkler çalışmıyor....

iPad mini için olan server'dan kaldırılmış

Bu GM sürümü sanırım ?

link ölü dosya kaldırılmış

linklet kırık bilginize. iphone 5 a1429 ve ipad mini wifi denediklerim.

iPhone 5 (Model A1428) linki silinmis

Linkler kırık

link ölü chip

Yalnız iOS 7 Final sürümü iTunes 11.5 desteklemiyor ( Sadece Windows'ta) bu yüzden yedekler kurulamıyor. Büyük ihtimalle 18 Eylül'de iTunes'de güncellenir.

linkler ölmüş şimdiden

Bu final sürüm değil, Golden Master sürümü. Geliştirici olmayanlar da beta sürümleri yükleyebiliyordu zaten.

hiç kurcalamayın bence hatta ben 18 eylülde bile hemen atlamayı düşünmüyorum. bi indirenlerin yorumlarını okumak, düşünceleri görmek isterim önce.

Apple gibi gerçek bir teknoloji devi daha önceleri microsoftun her zaman yaptığı saçmalıkları yapmaz. adamların işi gücü yok bu özel programını sana bana birkaç gün önceden yüklesinler diye ifşa edeceklerdi. oldu... al sana kırık link tepe tepe kullan :)

Dosyalari indirmek istedigimde silinmis diye hata aliyorum.

Linkler gayet sağlam (iphone 5)

chip sazan avına çıkmış :(

ah apple kullananlar ah hala androidin farkını anlayamadınız https://play.google.com/store/apps/details?id=net.suckga.iLauncher2 para vermek istemiyosan internetten apksı de var

@12 Eyl 2013 15:53 sen android kullan bir yildan sorna coken kendini yavaslatan

@12 Eyl 2013 15:53 ikisi aynı mı sanıyorsun? biri bu arkadaşa ödülünü versin(!)

1 hafta daha bekleyin daha chip bile yönlendirirken uyarı veriyorsa beklemek gerekir

iphone 4s link hatalı

itunes sadece mac için windowsta şuan golden master yüklenmiyor ayrıca iphone 4 ü olanlar umutlanmasın golden master bile kasıyo final sürümü zaten golden masterla aşağı yukarı aynı olur

Çabuk Apple görmeden.

Android kullananlar bence Apple haberlerini okuyarak kıskançlık triplerinden vazgeçsinler :) Sonra Apple haberleri altına saçmalamaktan öteye giden yorumlar yapamıyorlar :)

@12 Eyl 2013 21:21 sen neyin kafasını yaşıyon ya :) alakasız alakasız konuşuyosun asıl dediğin yorumu kendin yapmışsın haberin yok.androidi alan adam ayfonuda alır eğer isterse.ben suan ipad miniden yazıyorum sana ve telefonum note 2.bu şekil yarışlara sokmayın güzelim yazılımları.hepsinin özelliği kendine göre kullananı kullanmayanı ayrı.sen kendi kendine tribe girme yani :)

Bu haber sahte. Çünkü bütün bağlantılar kopuk.

iTunes 11.1'n windows için olanı yok mu yaf? iOS 7'ye geçtik ama telefona içerik aktaramıyorum iunes 11.05 sürümü iOS'un bu sürümünü desteklemediği için...

ios 7 golden master sürümünden ios 6.x.x'e dönmek için itunes 11.1 şart değil. cihazınızı tamamen kapatın ve home tuşuna basılı tutarak recovery mod'da bilgisayara bağlayın. bilgisayarda itunes'u açın. az evvel "itunes 11.1 yükle yoksa sana restore falan yok" diyen program, "aleti restore edeyim mi abim?" çekmeye başlayacak. "evet" diyin ve good-old-ios 6.x.x'inizin tadını çıkarmaya devam edin.

Arkadaşlar bu yöntem çok zor fakat yükleme başarılı oluyor. Buradaki link hatalı fakat shiftte aratın oradaki link çalışıyor. Ayrıcan Golden yazılım çok başarılı

İOS 7 YE ŞURADA 2 GÜN KALMIŞ BENCE 2 GÜN DAHA BEKLEYELİM VE DAHA SONRA HATAMIŞ FALAN FİLAN BAŞIMIZ AĞRIMASIN AMA İNŞALLAH 18 EYLÜL DE ÇIKARDA YÜKLERİZ VE GÜZEL BİR ŞEKİLDE KULLANIRIZ:)

kaldırılmış 4s yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir