iOS 7'nin gizli yeniliği!

Pek çok görünen yeniliğin yanında, Apple, iOS 7 ile pek farkedilmeyen bu ufak yeniliğe de imza attı!

iOS 7'nin gizli yeniliği!

A'dan Z'ye iOS 7 incelemesi... Tıklayın...

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'un 7. sürümüne dahil ettiği yenilikler arasında gözden kaçan bir detay daha var: Yüksek boyutlu dosyaların şebeke (3G, EDGE) üzerinden indirilmesi konusunda bir limit artırımı da yapılmış durumda.

Şirket 50 MB'ın üzerinde boyuta sahip uygulamaların indirilmesi için gereken Wi-Fi bağlantısı şartını iOS 7 ile birlikte 100 MB'a çıkardı. Böylece kota sıkıntısı bulunmayan iPhone ve iPad kullanıcılarının büyük boyutlu uygulamaları mobil şebekeleri üzerinden de indirmelerinin önü açılmış oluyor. iOS'un en büyük rakibi Android'de ise, böyle bir kısıtlama bulunmadığını hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

androidde güncelleme esnasında var 110 mb boyutunda ki oyunu güncellerken wifi bağlantısı istiyor.

@21 Eyl 2013 11:11 wifi bağlantısı istemiyo seni uyarıyor sadece

Niye android de yokken ios te var taraf tutmadan anlatır mısınız

android »ayarlar >veri kullanimi> mobil veri sinirini belirle androidin artilari 1) her uygulamaya tek tek ayri izin verebiliyosunuz 2) sizin belirlediginiz limitte duruyor "YANİ TELEFON SİZE DEĞİL SİZ TELEFONA HAKİMSİNİZ"

Gözden kaçan mı? :)) iphoneturkey.biz takip etmenizi öneririm.

Bu yenilikler gözlerimi dolduruyor.Yapma Apple :(

hafifletilmiş kısıtlamayı yenilik olarak sunmak?

"iOS'un en büyük rakibi Android'de ise, böyle bir kısıtlama bulunmadığını hatırlatalım." androidde boyle bir kisitlama yok dogru. ama isterseniz kotanizi asmamak icin limit koyabiliyorsunuz. Ayarlar kisminda coktandir var. hem durma limiti hem de warning limiti mevcut. Cunku android kisitlayici bir sistem degil, secenekleri kullaniciya birakan ozgur bir sistemdir. Tek kisinin yaptiklariyla yetinmek zorunda kalmazsiniz... Bu arada iOS7 Android edition'ininiz hayirli olsun.

@21 Eyl 2013 11:56 rehberi kaç saniyede açıyorsunuz. arayüzünüz nereden araklama, mağazanızda ki kaç uygulamanız çöp? :)

@21 Eyl 2013 11:56 eee IOS'çular bu hızla giderse biz 5G'ye geçince siz 200mb'lık indirmeyi kaparsınız artık... ne güzel di mi?

@21 Eyl 2013 11:56 İstediği kadar özgürlükçü olsun. Stabil olmadıktan sonra, kastıktan sonra, her ay pc'ye format atar gibi telefonu sıfırladıktan sonra ne yapayım öyle sistemi. Bir gün, bir defa bile kasmadı şu ios.

@21 Eyl 2013 11:56 allahda seni güldürsün ya komik beyinli ergen :)

@21 Eyl 2013 12:50 Rehber takılma sorunu Android ile alakalı birşey değil. Bu sorun Samsung'un TouzhWiz arayüzünden kaynaklanıyor. Saf Android'de böyle bir sorun kesinlikle yoktur. Ayrıca Rehber ve Facebook senkronizasyonlarını kapatınca Samsung Touchwiz arayüzüne sahip cihazlarda da bu sorun kalkıyor ve hiç bir takılma olmadan rehber anında açılıyor. Cehalet başa bela, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ama en kötüsüde hem bilmemek, hem öğrenmeye çabalamamak hem de zeytinyağı gibi üste çıkıp bilmediğin her şeye maydanoz olmak!!!

@21 Eyl 2013 12:50 Rehber takılma sorunu Android ile alakalı birşey değil. Bu sorun Samsung'un TouzhWiz arayüzünden kaynaklanıyor. Saf Android'de böyle bir sorun kesinlikle yoktur. Ayrıca Rehber ve Facebook senkronizasyonlarını kapatınca Samsung Touchwiz arayüzüne sahip cihazlarda da bu sorun kalkıyor ve hiç bir takılma olmadan rehber anında açılıyor. Cehalet başa bela, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ama en kötüsüde hem bilmemek, hem öğrenmeye çabalamamak hem de zeytinyağı gibi üste çıkıp bilmediğin her şeye maydanoz olmak!!!

@21 Eyl 2013 11:56 ben ıos7 yı en ıyı androıd ılan ediyorum

@21 Eyl 2013 15:31 ios ta da facebook la rehber in senkronizasyonu var ama takılma yok?!? Neyse ben Androidçiler gibi değilim. Belki böyle seviyor banane isteyen istediğini kullansın diyorum. Hem kısıtlı ios la vakit geçirirken androidle uğraşmaya çokda zamanım kalmıyor ;)

2500 TL lik dikdörtgen kelepçe...

android te 4.3 ile geldi kota önce yoktu galiba.

He he yorum yapan arkadasa bak sen telefona sen hakimmissin az parana kiyda operatorunden internet paketi al milletin wifisine abanma

Sanane kardesim benim internet paketim var Ne zorlarsin wifi ha wifi Bluetoothla ios disi cihazla paylasim yok Itunes ha itunes Eskiden vhs kaset kiralayip izler geri verirdik Sen bize bu cihazlari sattin mi kiraladin mi?

vay be apple snden bu kadarını da beklemezdim sen bır harıkasın

100 MB da yeterli değil bence apple bu konuda neden sınır koyuyor onu da anlaması güç.

Ne saçma iş yahu

Abi ne bu iPhone ve Apple düşmanlığı? Hani ben, ya da bir başkası iPhone kullanınca neyinize batıyor? Tamam, Androidinizle özgürsünüz. Tebrik ederim, özgürlüğünüzü tepe tepe kullanın. Ben ise uçtan uca kontrolü ve senkronluğu seviyorum, basit arayüzü seviyorum. Size ne? Dosya sistemleriyle, uzantılarla şunla bunla uğraşmak istemiyorum. MP3ümü iTunes'dan yasal olarak indiriyor, paylaşmıyorum. Size ne ya? Size ne batıyor bu kadar da bu nefret? Anlamıyorum.

IOS isteseniz de 100 mbden büyük dosyaları mobil internet ile indirmenize izin vermiyor mu?

tarihi bi yenilik :D

Apple yaptıysa vardır bir bildiği

İos7ile itunes ve appstore dosyalarınızı yasal yolla paylaşım geldi

Android de soruyor indirirken, ama isterseniz mobil şebekeden de indirebiliyorsunuz.

ios7 yükleyen arkadaşlarım iphone havasının söndüğünü söylüyor. nasıl eski sürümü kurarız diye araştırma yapıyorlar.

Ios7 yi ipad3 cihazıma yükledim hem takılmaya başladı hemde artık şarjı az gidiyor,biz yıllardır iOS u neden severiz çünkü yağ gibi aktığı için ama artık o da yok ne farkı kaldı diğerlerinden

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir