iOS 8 bile onu kıskanacak!

Apple, yeni gelecek iOS 8'i bile gölgede bırakacak; devrimsel bir masaüstü işletim sistemi peşinde!

  • Cem Şancı
Mac OS X 10.10, konferansın yıldızı olacak!

Apple'ın geçen yılki geliştiriciler konferansı MWDC 2013'te şovun yıldızı, iOS işletim sistemini tamamen değiştirecek olan iOS 7 olmuştu.

Bu seneki geliştiriciler konferansının ise yeni Mac OS X 10.10 sistemine odaklanması bekleniyor ki, iOS 8'in bile OS X'in gölgesinde kalacağı iddia ediliyor. Apple'ın aynı iOS7'de yaptığı gibi, bu yıl da OS X'de kullanıcı arayüzünü tamamen yenilediği ve yepyeni görünümlü devrimsel bir masa üstü işletim sistemi yarattığı söyleniyor. Rakibi Microsoft'un da Windows'a aynısını yaptığını düşünürsek, Apple'ın da kıyafetine çeki düzen vermesine şaşırmamak gerekiyor.

Apple'dan sızan bilgilere göre OS X'in, iOS 7'yi andıran bir görüntüye sahip olacağı, ikonları ve pencereleri daha fazla vurgulayan bir tasarımla geleceği söyleniyor. Elbette OS X'in, mobil bir işletim sistemine dönüşmesi beklenmiyor, değişikliğin sadece görsel olacağı tahmin ediliyor. Apple'ın bu sonbaharda çıkaracağı 12 inçlik MacBook gibi bilgisayarlarında yeni OS X 10.10 sistemini kullanmaya hazırlandığı düşünülüyor. Yeni MacBook'ta ise Air ve Pro gibi ekler olmayacak. 

Ayrıca, Apple'ın yeni OS X'e hangi ismi vereceği de merak ediliyor. Adaylar arasında Syrah, Mammoth ve Diablo isimleri geçiyor. Bakalım yeni OS X, hangi isimle arz-ı endam edecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Mahmut iyimiş :)

sevgili Apple'ın rakibi yine kendisi ve yeniden kendisi. tebrikler...

Diablo olamaz muhtemelen blizzard isim hakkına sahiptir.

bi tek gölgeli ve kaliteli tasarımına hayrandım o da giderse ilgimi çekmez max osx.

Apple MushROOM olsun :)

Diablo isimi daha uygun :)

kardeşim bir günde windowsa rakip olacak işletim sistemi çıkarsın kurtulak şu windowsdan

10.10 ne ya OS XI olmalı adı

01:01 kardesim zaten os x windows u coktan gecmis olan seri ve cok rahat bir isletim sistemi tek sorunu oyunlarin windows a yapilmasi apple bu konuda bir adim atsa oyun gelistiricilerine oyun yazilimi konusunda destek verse ve pc lere mac kurabilsek iste o zaman microsoft gorur anyayi konyayi

@03 May 2014 22:05 Windows yavaş... Hahahahaha. Önce sistemden gereksiz başlayan programları kaldır, daha sonra Windows 8.1'e geç. Ardından eğer paran varsa SSD'ye geçiş yap. Sonuç: 3 SN'de açılıp hazır olan Windows. ;)

@14 May 2014 20:34 Windows hala yavaş çünkü o kadar işlemci gücüne, RAM e rağmen hala boş yere kasıyo ve durduk yere saçma hatalar veriyo. Ve onun oyun sistemi yüzünden sürekli datalarım silindi. Artık bilgisayar da oyun oynamıyorum Niko Bellic e de ne olucağı artık umurumda değil ya da Gay Tony e.

en hızlı windows macbook ta çalışır

Sen de yorum yaz