iOS 8'de bu değişiklikler olabilir!

Yeni iddialar, Apple'ın iOS 8'deki önemli işlevleri daha basit hale getireceğini söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 8'de bu değişiklikler olabilir!

Yeni raporlar, bir sonraki iPhone ile beraber ortaya çıkması beklenen iOS 8'in uyarı merkezi ve fazlasında bazı basitleştirmeler ve değişiklikler yapacağını söylüyor.

9to5Mac'in raporuna göre uyarı merkezindeki "Missed" sekmesi kaldırılacak. "Missed", "All" ve "Today" sekmelerinin bazı kullanıcıların kafasını karıştırdığı biliniyor. Rapor, Apple'ın bu sekmeleri bir araya getirerek işleri kolaylaştıracağını iddia ediyor.

Rapora göre Voice Memos'ta da bazı sadeleştirmeler yapılacak. Arayüzde yapılacak değişiklikler, kullanıcının aradığı denetimleri daha kolay bulmasını sağlayacak. Mesajlara eklenen yeni bir seçenek, konuların belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesine izin verecek ve bu sayede bir miktar boş alan açılabilecek.

iOS 8 hakkında bildiklerimiz... Tıklayın...

9to5Mac, Apple'ın Game Center uygulamasını da kaldırmayı düşündüğünü söylüyor. Bunun yerine tüm Game Center işlevleri, oyunların kendilerine eklenebilir.

Rapora göre iOS 8, iOS uygulamaları arasında iletişimi kolaylaştıracak yeni bir API ile gelebilir. Son olarak Apple'ın CarPlay'i Wi-Fi bağlantısı üzerinden çalışabilir hale getirmek üzere çalıştığı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple yapıyor aga ya umarım 4s için de ios 8 gelir.

Ankaranin dikmeni bidaa samsuncuk alirsam sevsinler beni...satacam satilmiyor, atacam atilmiyor, guncelleme yapilmiyor...ben ne edeyim a dostlar????

İos 10 sadece yazılardan ibaret olursa şaşırmayın :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost