iOS 8'den bir gizli yenilik daha!

Apple'ın iOS 8 hakkında bahsetmediği yeniliklere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 8'den bir gizli yenilik daha!

iOS 8 ve OS X 10.10 "Yosemite"ın sunduğu birçok yeniliği, Apple'ın tanıtımı sayesinde öğrendik. Ancak firma, daha önce de belirttiğimiz gibi tüm yeniliklerini etkinlikte bizlerle paylaşmadı. Bunlardan bir tanesi, iOS 8'de FaceTime'ı kullanırken ses kaydı yapabilme yeteneği.

FaceTime, 2010'da ortaya çıktığından beri sadece iki kişi arasındaki videolu görüşmelere izin veriyordu. Sesli görüşme özelliği 2013'te uygulamaya eklendi, ancak hala ikiden fazla kişinin aynı anda iletişim kurması mümkün değildi. Kullanıcılarından gelen önerilere kulak veren Apple, sonunda iOS ve OS X arasında çalışabilen, ücretsiz sesli konferans özelliklerine sahip FaceTime'ı ortaya çıkarmış bulunuyor.

Böylece iOS ve Mac OS kullanıcıları, artık Skype'a ihtiyaç duymadan, rahatça grup çağrıları düzenleyebilecekler. iOS'ta HealthKit'ten özelleştirilebilir klavyeye, elbette başka birçok yenilik var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

dikkat et chip bu taraflılığın bir gün sitende kimsenin olmamasına yol açabilir.

@10 Haz 2014 20:02 umarım senin gibi fanlardan olur o eksilenler.birşeye taraftar olmayın be..

uuuv süper özellik!!!

ios 6 yı geri istiyoruz.

Hahaha, bunlar yenilik degil apple'in caldigi ozellikler. Sahtekar apple slide to unlock icin patent istiyor ama baska firmalardan hirsizlik yapmaktan geri kalmiyor. hirsiz apple HIRSIZ KRALI APPLE, SAHTEKAR APPLE.

ben ios 6yı geri istemiyorum. 7 daha güzelgeliyor artık. şimdi tekrar görseniz ki ben gördüm iyi ki değişmiş dedim. daha iyi anlaşılıyo yanyana gelince...

cok berbat su an 8 sakin yuklemeyein

Android anlatırken bir şey olmuyor ama dimi düşman fan boylar sizi

Sen de yorum yaz