iOS 8, ekranı ikiye bölme işleviyle gelebilir

Apple'ın bir sonraki büyük iOS güncellemesi, en çok ihtiyaç duyulan bu özelliği sunabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 8, ekranı ikiye bölme işleviyle gelebilir!

iPad'lerin ekranı ikiye bölmesinin önünde donanımsal herhangi bir engel yok; zira bu işlevi jailbreak ile kazanabiliyorlar. Yeni bir iddiaya göre ise Apple, iOS 8'de ekranı ikiye bölmeye izin vererek çoklu görev işlevlerini geliştirecek.

9to5Mac'in "konuyla yakın kaynaklarına" göre Apple, bir sonraki büyük iOS güncellemesiyle iPad'in ekranında iki uygulamayı aynı anda kullanmaya izin verecek.

iPad, tabletlerde liderliğini sürdürse de bu konuda Microsoft Surface gibi rakip tabletlerden öğrenecekleri var. Microsoft, şimdiye kadar hep tabletinin çoklu görev yeteneklerini savunmuş, reklamlarında iPad'in iki uygulamayı yan yana çalıştıramamasını eleştirmişti.

Apple'ın Microsoft'tan da öteye giderek uygulamalar arasında bilgi paylaşımına, örneğin resimleri birinden diğerine sürükleyebilmeye izin vereceği iddia ediliyor. Bu yeni özellikler gelirse, iOS geliştiricilerinin uygulamalarını gözden geçirmeleri gerekecek.

İddiaya göre ekranı ikiye bölme işlevi, sadece yatay modda kullanılacak. iPad mini gibi küçük iPad'ler, yeni işlevden faydalanamayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tablette de pc de de kral windows dur.

@14 May 2014 20:56 kral ama hangi kral ? trend belirleyen apple bunu kimse unutmasın :-)

zaten bu bilgi paylaşma note 3 te var. Şimdi apple bunu ilk yapan gibi lanse eder

İpadde iyi olur ama iphoneda olmasın hiç kullanışlı değil zaten mahvederler

Apple'ın böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum. Ayrıca apple'ın microsoft tan bir şey kopyaladığıda bugüne kadar görülmemiştir. Macos kullananlar durumun tam tersi olduğunu iyi bilir. Apple bugüne kadar kimsenin kapısına yazılım denetimi için adam göndermemiştir. Macos ücretsiz dir. yani kısaca Apple can dır.

Sen de yorum yaz