iOS 8 eksik gelebilir!

Apple iOS 8'i tanıtmak için saatleri sayıyor ama beklenen en büyük yenilik, muhtemelen olmayacak!

  • Ertuğrul Süngü
iOS 8 eksik gelebilir!

Samsung gibi her seviyede telefon üreten bir marka karşısında geride kalan Apple, iOS 8 işletim sistemi ile açılan farkı kapamayı hedefliyor. Yayınlanan yeni bir rapora göreyse Apple'ın beklenen side-by-side teknolojisi (ekranı ikiye bölerek iki tarafta iki farklı uygulamanın çalıştırılması), iOS 8 ile birlikte karşımıza çıkacak; ya da çıkacaktı. Halen geliştirme aşamasında olan mekanik, bir iddiaya göre iOS 8'e, ancak yapılacak ikinci bir güncelleme ile eklenecek. iOS 8 indirmeye sunulduğunda, bu özelliğe sahip olmayacak.

Diğer taraftan benzeri bir mekaniğin Samsung'un TouchWiz'i içinde bulunması ve Windows Snap adı altında zaten Windows'ta kullanılması, Apple'ın konuya yönelmesinde bir diğer etken. New York Times'ın teknoloji muhabiri Brian Chen'den gelen bir açıklamaya göreyse, Apple'ın peşinde olduğu multitasking mekaniği henüz hazır değil. Kendisi her ne kadar bu bilgiyi nereden aldığını ya da haberin kaynağını belirtmediyse de bu yeni özelliğin Worldwide Development Conference, yani WWDC'de, iOS 8 ile birlikte görücüye çıkmayacağını net bir şekilde dile getirdi.

Verilen bilgilere göre, Apple'ın yeni split-screen multitasking sistemi büyük ihtimalle iOS 8 işletim sistemi ile birlikte gelecek ama sistem içerisinde yer alması biraz daha vaki alacak. İkinci bir güncelleme ile sisteme gelmesi muhtemel olan multitasking özelliği, sonunda sadece Windows cihazların ya da Samsung Galaxy Note serisinin S-Pen ile yapabildiklerini, Apple kullanıcısının da beğenisine sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Samsung'un gerisindemi kalıyor çok komiksiniz siz ??

Yazıya Windows cihazlar demişsiniz. WP'da ekranı bölemiyoruz ki

@01 Haz 2014 21:17 Windows 8 de bu özellik var.

Benim bildiğim Apple s3 den beri samsungda olan gereksiz bir özelliği apple keşfetmiş gibi sunar birde patent alıp samsunga dava açar. Bir ton insanda muhteşem bir özellik sanarak hücüm eder

samsung gibi her seviyede telefon üreten mi?samsung asla apple kalitesinde ürün üretmedi lütfen yalamayı bırakalım

tamam ya .s.s.s.s.s

Android Candır.

Muhahaha Ezik apple Bu özellik yıllardır samsung'da var

Galaxy s5 esintisi var sanki biraz temada fanlar bana saldırmayın s5 in en buyuk düşmanı benim

ios 6 yı geri istiyoruz apple

Bunun sebebinin osx 10.10 a ağırlık vermiş olmaları olduğu söyleniyor. Bu bilgiyi de vermeniz daha sağlıklı olabilir.

Apple neyi tam yapmış ki?

Wp de ekran 2 ye bölünüyor.

O saçma özellik gelmese daha iyi olur bence.

andoid ile ios işletim sistemini kıyaslamanın bir anlamı yok. Az çok bilgisi olan birine sorsanız ios işletim sisteminin çok daha verimli çalışacağını söyler. Apple ve samsung markalarına gelirseniz orda çok yorum yapamıyacam.

Çok merak ettim

Geride kalan apple mi ? Cionuz koreli falan heralde :)

Sen de yorum yaz