iOS 8 sonunda ortaya çıktı!

Apple'ın bir sonraki mobil işletim sistemi, sonunda ortaya çıktı! İşte iOS 8 ve yenilikleri...

Mesaj ve klavye geliştirmeleri

Mesaj ve klavye geliştirmeleri
Spotlight artık daha akıllı

Mesaj ve klavye geliştirmeleri

Geliştirme yapılan alanlardan bir tanesi de mesajlar. Artık grup mesajlarında "Beni Rahatsız Etme" işlevini kullanabiliyor ve mesaj gruplarını kendi haline bırakabiliyorsunuz.

Artık mesajlarda konum paylaşmanız da mümkün. Arkadaşlarınızın nerede olduklarını görmek istediğinizde, bir harita ekrana geliyor. Ek dosyaları ön-izlemek de artık daha kolay.

Dokun ve konuş işlevi sunan iOS 8'de kendinizi sesinizle ifade etmeniz, artık daha kolay bir iş.

Bu arada geliştirilen Spotlight, bir konum, etkinlik vb. yazmaya başladığınızda size öneriler sunuyor. Artık sadece arama sonuçlarıyla değil, duruma göre bir Wikipedia makalesinin kesitiyle, yol tarifleriyle ve fazlasıyla karşılaşabiliyorsunuz.

iOS 8'deki en önemli yeniliklerden bir tanesi, sonunda klavyeyi özelleştirmenize, üçüncü parti klavyeler kullanmanıza izin vermesi. Android'li kullanıcıların uzun süredir faydalandığı bu işlevin iOS 8'de nasıl çalışacağını biz de merak ediyoruz.

Tahmin yetenekleri geliştirilen Quick Type klavyesi de iOS 8'deki yenilikler arasında. Klavye, artık sonraki sözcükleri tahmin edip size öneriler sunabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

O değilde kim ne derse desin adamlar bu işi İyi biliyor

Aman ne yenilik ne yenilik.

Hic bi halt yok bosyere milleti galyana getirdiler

Su ios lg g3 un donanimina yapilsa muthis ikili olurdu. Isletim sisteminde apple in ustune tanimam.

Daha fazla özellik eklemeli... Ayrıca Siri'ye Türkçe dili desteği niye gelmiyor? Bunlar neyin kafasını yaşıyor? ..::EC::..

@03 Haz 2014 08:31 Türkçe Siriyi ne edecesun. Cemil Usta'nun köfte saloni nereyedur dedun mi? Nereden bilecek oni Siri. :P

tabi ki android.

Bunları wp8.1 de çoktan kullanıyoruz.açıkçası hiçbir major değişiklik yok Windows Phone la yola devam:)

3 yıldır iphone serisini 4, 4s,5 kullanıyorum ve artık Android li bir üst seviye telefona geçmeyi düşünüyorum. Apple artık kayda değer hiç bir yenilik sunmuyor, diğer markaların zaten yaptıklarını 1-2 yıl sonra azar azar ekliyor..

IOS 7 daha da kullanışlı hale gelmiş. bence farkı kullandıktan sonra anlayacağız.

iOS 7'ye göre iyi özellikleri var. Ama asıl yenilik, iphone'a gelen çağrıyı hem mac bilgisayarda hem ipad modellerinde de cevaplayabiliyor olmak. Ayrıca programlama dilindeki gelişmeler de amatör ve profesyonel geliştiriciler için hem kolay, hem de ileri düzey uygulamaları yazabilecekleri ortamı sağlamış. Bu da demek oluyor ki, Apple ileri düzey geliştiricileri kırmadan amatör kullanıcıların da yazılıma yönelmelerini ve ilginç fikirleri ortaya çıkarmalarını istiyor. Hepsi bir kerara, Apple Steve Jobs'ın hayatta olduğu zamanlardaki başarısını hâlâ yakalayamadı. Ve uzn bir süre de yakalayamayacak.

Android, Whatsapp, Dorpbox özelliklerini ilk defa icat etmiş gibi anlatıp, gereksiz bir kitle tarafından alkışlandılar. Tek sevdiğim yenilik yeni Metal grafik APIsi ve daha kullanıcı dostu SDK oldu. Normal iPhone kullanıcıları da bunları yenilik sanıp seviniyorlar :( Arada iMac-iOS arası güzel bir workflow oluşturmuşlar onu da kendi ekosistemlerini yaratmak amaçlı(Para kazanma amaçlı) yapmışlar.

Bu kadar reklamın ardından yaptığı şeye bak. Reklam,reklam,reklam başka bir halt ettiği yok. Bir telefon çikaracak, bir sene ayni dedikodu haberleri artik biktirdi bu apple. Yuh diyorum.

@03 Haz 2014 14:02 sana tim cook söz mü verdi iphone çıkçak diye

he ya hiçbi halt yok yaw he he. android zaten her güncellemede çığır açıyordu he...

Android çakması bir şey olmuş... dandios bu ne beklenir ki?

iOS and kalite. teşekkürler...

Bunların hepsi vardı zaten (healthkit hariç)

İOS 8 i anlatmak için bir etkinliğe gerek yokmuş. Iphone 3 ten 5s é kadar her modelini kullandım. Ilk zamanlar iPhone bir devrim yarattı evet ama artık bir numarası kalmadı. 5s sadece 1 ay tahammül edebilmiştim.

tek espirisi türkçeyi anlaması

ios 6 yı geri istiyoruz daha stabil ve dizaynı çok iyiydi

Bir de her yeni surumde telefon biraz daha yavaslamasa.

Arkadaşlar iphone 5s te problem oluyormu ? tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir