iOS 8, Shazam entegrasyonuyla gelebilir!

İddialara göre Apple, şu sıralar iOS 8'i ve Siri'yi bu işlevle donatmak için çalışıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 8, Shazam entegrasyonuyla gelebilir!

Yeni bir rapora göre Apple'ın bir sonraki mobil işletim sistemi, çalan şarkıları Shazam entegrasyonu sayesinde tanımanızı sağlayacak.

Raporu iki farklı kaynağına dayandıran Bloomberg'e göre Apple, iOS 8'de şarkıların sanatçılarının kim olduğunu sağlayacak bir işlev sunacak. Shazam, bu işlevi uzun süredir sunuyordu ancak görünüşe bakılırsa Apple, özelliği iPad ve iPhone'la iyice bütünleştirmek için Shazam geliştiricileriyle ortay çalışıyor.

Rapora göre Shazam entegrasyonu, kişisel yardımcı Siri'yi de içine alacak. Bu sayede hangi şarkının çaldığını sesli olarak sorup, Siri'den sesli ve yazılı bir cevap alabileceksiniz. Bloomberg, yeni özelliğin ve iOS 8'in 2 Haziran'da San Francisco'da başlayacak olan geliştirici konferansında tanıtılacağına inanıyor.

Bu arada yine Bloomberg'e göre Apple, iTunes Radio hizmetini bu sene ABD dışına sunmayı planlıyor. Görünen o ki iOS 8, müziğe ağırlık veren bir platform olacak. Dedikoduların doğru çıkıp çıkmayacağını bekleyip, hep beraber göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

çok büyük gelişme hakikaten zaten var olan bir programın işletim sistemi içerisine gömülmesi görülmüş şey değil yani ben hayretler içerisinde kaldım şu an.

IOS 7 demoydu şimdi IOS 8 tam sürüm olacak

anlaşılan iOS 8 yeni harikalarla beraber geliyor....

Siri siri siri harika bisey ingilizcesi olanlar icin muthis butun islerinizi yolda halledebiliyor mesajlarinizi whatsapp dahil okutabiliyorsunuz read my notifications demeniz yeterli

Boş işler bunlar Apple

Shazam çalışnaları inşallah bunu yapmazlar. İlk defa adam gibi bir uygulama var diye sevinirken Apple gibi bir şirketle çalışmaya başlaması shazam ın sonu olur ben ve benim gibi düşünenler için. İnanın ki param olsa Shazam ın tam sürümünü satın alırdım ama eğer apple'a geçerse telefonumdan bile silebilirim.

anlamıyorum neden bukadar nefret ediyorsunuz appledan sevmiyosanız almayın bitsin size ne? ne anlamı var sacma sapan kotuleme yorumlar yapmanın.ya hateboy ya fanboy olacaksınız illaki

@18 Nis 2014 05:18 belki de girl dür. neden boy olsun ki:)

@23:20 o dediğinizi Microsoft yapıyor Apple değil.

Cortana zaten müzikleri tanıyoki

Cortana beta halde bile müzikleri tanıyor :)

Siri Cortana'nın beta sürümünden bile geri :p Cortana müzik bulmayı ek uygulama olmadan da yapabiliyor.

yakında apple cortananızı cortlatır merak etmeyin.

ŞU SITEYE haber takibi için giriyorum ama yorumlar yüzünden bakasım gelmiyor işsiz kaynıyor resmen Türk insanı bilmeden herşeye yorum yapması olayı çirkefleştiriyor

Sen de yorum yaz