iOS 9.3.2 jailbreak'i detaylarıyla videoda!

Bizlerin muhtemelen erişemeyeceği iOS 9.3.2 jailbreak'inin nasıl çalıştığı, işte böyle göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 9.3.2 jailbreak'i detaylarıyla videoda!

iOS'un 9.3.2 sürümünü jailbreak'lediğini iddia eden bir geliştirici, bunu nasıl yaptığını bir videoda gösterdi. Hack'i altıncı nesil iPod üzerinde gösteren geliştirici, keşfettiği yöntemle şaşırttı.

Hack'in sahibi Luca Todesco'nun Apple ile ilişkilerinin iyi olduğu biliniyor, bu yüzden jailbreak'in internette yayınlanma ihtimali düşük. Hacker'ın Apple'ın işletim sisteminde bulduğu açıkları Apple'a bildirdiği biliniyor.

aarch64 9.3.2 jailbreakmeaarch64 9.3.2 jailbreakme
iCrackUriDevice is literally cancer. sorry for quality but idk why it's so bad. stashing is disabled, that's why cydia doesn't prep filesystems.

Jailbreak'in ilgi çeken yanı, yalnızca Safari web tarayıcısında bir bağlantıya dokunarak etkin hale getirilebilmesi. Apple'ın jailbreak'in faydalandığı açık konusunda bilgilendirilmiş olması muhtemel; dolayısıyla jailbreak'in yolu iOS 9.3.3'ün beta sürümünde kapatılmış olabilir.

Jailbreak ne işe yarıyor?

Jailbreak, alternatif uygulama mağazaları gibi Apple'ın izin vermediği birçok işlevi iOS cihazınızda kullanmanıza olanak tanıyor. Bu çoğu zaman, ücretli uygulamaların korsan olarak ücretsiz yüklenebilmesi anlamına da geliyor. Ancak iOS, artık jailbreak'le gelen işlevlerin birçoğunu sunduğu için jailbreak'lemek, artık eskisi kadar ilgi çekmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çoğu şey hala jailbreak, daha hücresel veriyi ayarlardan açıyoruz. Hangi özellikleri sundu iOS çok merak ettim?

Hücresel verinin, ayarlardan açılıp kapatılması güvenlikle alakalı bir durum. İphone'si parola ile kilitli kaybedilmiş bir cihazı bulmamızı mümkün kılmak içindir. Bu konuyu biraz araştırın bence

Denetim merkezindeki öğelere kilit ekranından erişim kısıtlanabilir bence

peki bir telefon nasıl oluyorda ekranda kilit varken kapanabiliyor bunu hiç düşündünüzmü buda bir açık bence

@08 Haziran 2016 10:39 öyle kapanmazsa şarjı bitip kapanır o zaman bu da bir açık. Elektronik her cihaz elektriğe ihtiyaç duyar ve elektrik yeterli olmadığında çalışmaz.

Hani nerde hikaye bunlae

Sen de yorum yaz