iOS 9'da etkileyici artış!

En yeni veriler, 10 ayın ardından iOS 9'un etkileyici bir benimsenme oranına ulaştığını gösteriyor!

  • Cenk Atlı
iOS 9'da etkileyici artış!

Bu ayın başlarında yayınlanan verilerde Google'ın Android işletim sisteminin en yeni verisyonu Marshmallow'un Android cihazların yalnızca yüzde 13.3'te yüklü olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu sürüm bundan dokuz ay önce kullanıma sunulmuştu.

Etkili bir karşılaştırma yapmak adına artık Apple'ın en yeni işletim sistemine dair veriler de nihayet elimizde. iOS 9 Marshmallow'dan sadece üç hafta önce yayınlansa da, sadece dört ay içerisinde Apple'ın kullanımda olan mobil cihazlarının yüzde 75'inde kullanılmaya başladı.

Bu dört aylık sürenin ardından benimsenme oranı Mart ayında biraz yavaşlasa da en yeni veriler oldukça etkileyici. Apple Developer sitesinde yayınlanan veriler iOS 9 kullanımının aralarında iPhone, iPad ve iPod'ların da yer aldığı iOS cihazlarda yüzde 86'ya ulaştığını gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Her Android kullanıcının, telefonlarından dolayı marshmallow yükleyemediğini de gözönünde bulundurmanız gerekirdi.

@27 Temmuz 2016 08:40 yavaşlar kasar kesin diye yüklemiyorlar..haklılarda :D

Buradaki kıyaslama bence yanlış. Apple kndi cihazlarına güncellemeyi tek elden dağıtıyor fakat Android cephesi güncellemeyi şirketler bazında dağıtıyor. Android'te İOS gibi tek elden dağıtılsa belkide Apple'ı geçebilir.

Jailbreak çıktı ondan ??

Samsung galaxy j5 android 6.0 güncellemesini aldı. Türkiye den yükleniyor. Samsung telefonlar artık güncelleniyor. Android telefon alacaksanız nexus/android one veya samsung alın. Şuan diğer markalara bulaşmayın. Hepsi s7 karşısında çuvalladı. Sony işlemcisi kötü ve pahalı lg tasarımı kötü ve pil çekmecesi gevşeyip düşebilir.

mecbur kurmak gerekiyor da ondan mecbur update :))

Sen de yorum yaz