iOS 9'u deneme vakti!

Apple, iOS 9'un halka açık ilk betasını yayınladı. Denemek isteyenler, buraya...

iOS 9'u deneme vakti!

Apple, iOS 9'un herkese açık beta sürümünü kullanıma sundu. Böylece iOS 9'u iPhone 6S'i beklemeden denemek isteyenler için yeni bir şans doğmuş oldu.

Apple'ın iOS 9 beta'yı herkese açmasının arkasında iOS 8'de geçen sene yaşanan sorunların olduğu düşünülüyor. iOS 9, iPhone 4S, iPad 2 ve beşinci nesil iPod Touch dahil olmak üzere piyasadaki iOS 8 destekli tüm Apple cihazlarında çalışıyor.

iOS 9 beta güncellemesi, geliştiricilere sunulan ücretli programın aksine ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak güncellemeyi yükleyebilmek için cihazınızı "herkese açık beta yazılımı" programına kaydetmeniz gerekiyor. Apple, iOS 9'u yüklemeden önce tüm verilerinizi yedeklemenizi, bunu sadece iCloud üzerinden değil iTunes'u kullanarak yapmanızı öneriyor.

Bunun ardından bir profil indirip (yalnızca iPhone veya iPad üzerinden yapılabiliyor), güncellemeyi başlatmanız gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

We're sorry, but something went wrong. We've been notified about this issue and we'll take a look at it shortly. Information for the administrator of this website. Hatasını alıyorum siz de alıyor musunuz?

dandios 9 ile insanlar uyanmaya başlıyor... Apple pişmanlıktır...

iOS 9 ile yeni ve muazzam devrimsel özelliklere bir kez daha merhaba diyeceğimiz günler yaklaşıyor. Sonbahar da Apple şova hazır olun....

@10 Temmuz 2015 16:48 Yav hehehe senin kafa süper olmuş

ipad e yükledim; açılmadı. Şimdi restore la uğraşıyorum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir