iOS 9'u kim, ne zaman alacak?

iOS 9 güncellemesini kim, ne zaman alacak? İşte bilmeniz gerekenler...

iOS 9'u kim, ne zaman alacak?

Apple, beklenen iOS 9 duyurusunu yıllık geliştirici konferansı WWDC'de yaptı. Ancak tanıtım, işletim sisteminin kullanıma hazır olduğu anlamına gelmiyor - iOS 9 'un Eylül'de yayınlanması bekleniyor. İşte iPhone, iPad ve iPod touch sahiplerinin bilmesi gereken detaylar.

Beta testi Temmuz'da başlıyor

iOS 8.3 ve iOS 8.4'te olduğu gibi iOS 9'u denemek isteyen herkes, beta programına kaydolup, işletim sistemini kendi cihazına erkenden yükleyebilecek.

Geliştiriciler için Beta

Geliştiriciler ise Beta geliştirici hesabı için yıllık 99 doları ödemek zorundalar. Üye olduktan sonra betayı 100'e kadar cihaza yüklemeniz mümkün.

iOS 9'u kimler alıyor?

iOS 9, iOS 8'i çalıştıran tüm cihazlara yüklenebilecek. Apple, bu sene bir istisnaya imza atarak eski cihazlarını güncellemeden mahrum bırakmadı. Yani iPhone 4S, iPad 2 ve dördüncü nesil iPod touch, iOS 9'a güncellenebilecekler.

Apple'ın iOS 9'da yaptığı bir başka önemli geliştirme, daha önce kullanıcıların canını çok sıkan büyük güncelleme boyutunu küçültmek oldu. Buna göre cihazınızı iOS 9'a güncellemek için yalnızca 1,3GB'lık boş alana ihtiyacınız olacak.

iOS 9'un detayları ve WWDC'de ortaya çıkan diğer yenilikler, burada.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İphoneler için ios 9 da çok az yenilik var

4. nesil ipod touch iOS 8 guncellemesi almadi ki. Hatta iOS7 bile değil. iOS 6 şu an.

Yanlışınız var. 4. nesil iPod Touch, en fazla ios 6 güncellemesini alabiliyor. Büyük ihtimalle 5. nesil iPod Touch'u kastetmişsinizdir.

4. nesil ipod touch ios 7 bile almadı ios 9u nasıl alacak merak ediyorum...

android cihazlarına sudan bahanelerle güncelleme vermeyen firmalar utansınlar 4s yine güncelleme alacak, ha stabil olur olmaz bilemem ama alacak(mış).

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir