iOS beklediği uygulamaya kavuştu

Google, Apple'ın iOS'dan kaldırmaya planladığı bu uygulamayı tam anlamıyla iOS'a getirdi!

iOS, Google'ın YouTube uygulamasına kavuştu

Google, Apple'ın iPhone ve iPad'leri için hazırladığı yeni YouTube uygulamasını kullanıma sunmaya başladı. Yeni YouTube uygulamasının oldukça doğal, hızlı ve duyarlı olduğu açıklandı. iOS'daki Google+ uygulamasındaki gibi bu uygulamada da Google, iOS için çok şık bir tasarım hazırlamış ve eski uygulamada olamayan video yükleme işlemini bu uygulamada gerçekleştirmenizi sağlamış.

Google'ın geliştirdiği bu uygulama, aslında Android'deki YouTube uygulamasıyla benzerlik gösteriyor. Herhangi bir ekranda, abone kanalları, kanal kılavuzu ve diğer içerik menülerini ortaya çıkarmak için sağda bir menü olabileceğini tahmin ediyoruz. Ayrıca Google geliştirdiği bu uygulamada video izleme deneyiminde bazı iyileştirmeler yapmış. Uygulama, alt yazılı videoları da oynatabiliyor. CC düğmesine basarak dil seçenekleri menüsünü çağırabiliyor, alt yazıları istediğiniz dilde gösterebiliyorsunuz.

Son olarak da arama düğmesinde de iyileştirmelerin yapılacağı söyleniyor. Ayrıntılı arama ve otomatik tamamlama için sağda küçük okların yer alacağı tahmin ediliyor.

Yeni YouTube uygulaması iPhone ve iPod kullanıcılarına çok yakın bir zamanda sunulacak. iPad uygulamasının ise birkaç ay sonra hazır olacağı söyleniyor. Apple, geçtiğimiz ay iOS 6'daki kendi YouTube uygulamasını kaldıracağını söylemişti. Google'ın bu duyurusuyla beraber iOS 6'nın YouTube'dan mahrum kalmayacağı onaylanmış oldu.

Patricia Benlisoy

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

apple'ın taktiğini çok seviyorum. gördünüzmü google efendiiiii.. siz güncellemezseniz böyle güncelletirler. çok da iyi olmuş güzel görünüyor ekran görüntüsünden :D umarım ios5'te de yükleniyordur ios6 beklemeye gerek kalmaz..

Google Altın yumurtlayan tavuğu tersleyemedi elini ters çevirip optugum iyi oldu xd

google kavuşturdu değil, apple kaldırdı ve appstore de olmasına onay verdi.

Yarın yani 12 eylülde Apple'ın konferansı var ise bu uygulamanın iOS 6 ile gelebilir anlamını taşıyor.

Sunuldu bile US APP STORE'da şu an FREE olarak yükleniyor.

google ırkçılığını yapmış gene. türkiye app store'unda yok. nexus telefonlarının türkiyeye gelmediği yetmedi, her türlü zorluyorlar sabrımızı (daha doğrusu android fanboyların sabrını. gözlerini açabilenler zaten google'ın kendini ne kadar küçülttüğünü görür ve onla muhattap bile olmaz. youtube android için çıktığında da ilk 6 ay falan türkiye'de indirilmiyordu..)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir