iOS cihazınızda Flash çalıştırmak zor değil!

iPhone veya iPad'inizde çalışmayan Flash'ı çalıştırmak, aslında hiç de o kadar zor değil!

  • Cem Şancı
iOS cihazınızda Flash çalıştırmak zor değil!

İnternetteki Flash animasyonları, videoları oynatmıyor olmak, iPhone ve iPad kullanıcılarının yıllardır bitmeyen derdi. Ne yazık ki, Apple Flash formatını iOS'ta hiçbir zaman desteklemedi. Flash Player Android'de de artık güncellenmiyor ama eski kurulum dosyalarını indirip Android'de Flash kullanmak halen mümkün. iOS cihazlar içinse böyle bir şans yok.

Yine de her şey gibi, bunun da bir çözümü var. Piyasada çok sayıda, "Flash uyumlu" tarayıcı uygulaması bulunuyor. Bunlardan en başarılısı ise Puffin Browser.

2.99 dolar fiyat etiketli uygulama, kullanıcıların inetrnette karşılaştıkları Flash içeriğini görmesini sağlıyor. Tarayıcıyı satın almadan önce deneme sürümünü indirip Puffin Browser'ı test edebilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınza cevap verip vermediğini de görmüş olursunuz. Ancak uygulamada Flash desteği standart olarak açık gelmiyor. Bunun için ayarlar menüsüne girip, Flash desteğini açmanız gerekiyor. Cihazınızda Flash ile en iyi şekilde video seyretmek için yatay duruma getirmeniz de gerekebilir.

Puffin Browser ayrıca ana pencresinde, Facebook, Twitter gibi popüler ağlardaki hesaplarınıza veya başka sitelere kısa yol ekleminize de izin veriyor. Böylece ana ekran üzerinden tek tıklamayla sık kullandığınız web sitelerine ulaşabiliyorsunuz.

Flash oyunları oynamak istediğinizde ise, ekrana çok fazla dokunmanızın gerekeceği oyunlar için Puffin Browser ekana sanal kontrol tuşları yerleştirerek işinizi kolaylaştırıyor.


Puffin Browser, iPhone ve iPad sahiplerinin, alternatif bir tarayıcı aradıklarında göz atması gereken tarayıcıların başında geliyor.

İndirin: Puffin Browser (iOS)

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

ioslu cihazların donanımı flashı kaldırırsa çalıştırırsınız

@11 Kas 2013 14:45 ne alakası var kaldırmamasıyla androidten daha iyi kaldıracağı bir kesin ahhahaha

@11 Kas 2013 14:45 kullanmayan nasıl belli ediyor :) git samsungunla oyna 58 ay güncelleme bekle

@11 Kas 2013 19:11 Android telefonlarinin donanim olarak daha iyi oldugunu ogrenmek icin bedava bir google aramasi yapman yeterli. Bos konusmaya gerek yok.

@11 Kas 2013 23:38 bu sitenin seviyesi iyice düştü. Apple ürünlerinin daha stabil olduğu için androide göre çok daha az donanımla çok daha hızlı olduğunu bilmek için aklını kullanman yeterli

@11 Kasım 2013 14:45 nasıl olcakki o

Androidde kullanıyorum mükemmel

Flash için bile para ödemek gerekiyor. Apple dünyasına hoşgeldniz...

@11 Kas 2013 17:07 helal olsun ağzına sağlık... :)))))

sen rahat ol :)

Full surumunu kullaniyorum. Sunu soyleyebilirim; kesinlikle ios icin yapilan en basarili tarayici. Hizi tartisilamaz. Flash uyumundan bahsetmiyorum zaten. Verilen parayi hakediyor. Safariden cok daha hizli.

Puffin ve sair tüm üçüncü parti flash uygulamaları, bir çok flash içeriği düşük kalitede çalıştırıyor iOS'da. Zaten o kadar da zaruri bir şey değil normal kullanıcılar için.

Donanım kaldırmıyo diyen arkadaş. Bi dene, gör, sonra yorum yap. Böyle hoş olmuyo

@11 Kas 2013 21:18 kaldırmıyor... kaldırsa en başta Apple kullanırdı...

her yer html5' e geçerken niye flash kullanayım?

Siz ne zaman kontör yükledinizde app store dan alışverişe başladınız o değil babanız ne zaman size kredi kartı verdi bücürler

Ios mu ?hahahaha

HaxBalla girmiyor flash player diyor hala

çok teşekkürler darkorbite girebiliyorum :)

Denemesi yoktu tam sürümü satın aldım ama boşuna açmıyor videoları

merhaba ana ekrana safarideki gibi kısayol ekleyemedim yardımcı olabilir misiniz?

Sen de yorum yaz