iOS için en iyi 8 web tarayıcı!

iOS'ta kullanabileceğiniz sayısız web tarayıcısı var. Peki en iyileri hangileri? Sizin için seçtik!

iOS için en iyi 8 web tarayıcısı!

Web ve internet üzerinden alışverişin geleceği konusunda neredeyse tüm uzmanlar, görüş birliği içindeler: Gelecek mobilde. Telefonunuzda sorunsuz ve akıcı bir deneyim için ise iyi bir web tarayıcısına ihtiyacınız var. Burada küçük bir sorun ortaya çıkıyor, çünkü iOS'ta kullanabileceğiniz birçok tarayıcı var. Ancak iOS'taki en iyi web tarayıcılarını bulmak için onları tek tek denemenize gerek yok, çünkü sizin için en iyi seçeneklerin sayısını 8'e indirdik!

Safari

Kime uygun: Apple hayranları, OS X'te Safari kullananlar

Her iOS cihazıyla yüklü gelen web tarayıcısıyla başlayalım. Safari kötü bir tarayıcı değil, hatta bazı yönlerden oldukça etkileyici. Örneğin web sitelerini giriş ekranınızdan ulaşabileceğiniz simgelere dönüştürme işlevi, çok işinize yarayabilir.

Can sıkan şey ise üçüncü parti uygulamaların çoğunda bir bağlantı açmaya çalıştığınızda, tek seçeneğinizin bağlantıyı Safari'de açmak olması. Apple bu işlevi muhtemelen tüm tarayıcılara açmak istemiyor, ancak uygulamaların çoğu, kullanmak istediğiniz tarayıcıyı seçmenize izin veriyor.

Safari'yle yer imlerinizi iOS cihazlarınız ve Mac'iniz arasında iCloud yoluyla eşitleyebiliyorsunuz. Burada önemli bir dezavantaj, Safari'nin artık Windows için sunulmaması. Yani Windows ve Mac cihazları arasında yer imlerinizi eşitleyemiyorsunuz.

Safari'nin yazdığınız bağlantıları tamamlamaya yönelik sunduğu öneriler, gezintinizi çok daha hızlı hale getiriyor.

Chrome

Kime uygun: Masaüstünde ve Android'li cihazlarında Chrome kullanan Android hayranları

Google'ın altyapısı ve geniş kullanıcı kitlesi sayesinde Chrome, iOS'un en popüler web tarayıcılarından bir tanesi. Chrome'la web'de hızla dolaşabildiğiniz gibi yer imlerinizi ve geçmişinizi Google hesabınızda saklayabiliyorsunuz. Birden fazla Google hesabına oturum açıp aralarında geçiş yapabilir, verilerinizi hepsiyle birden eşitleyebilirsiniz.

Chrome'daki veri tasarrufu modu, kotası kısıtlı olanların işine yarayabilir. Chrome'u bazı Google uygulamalarına da bağlayabiliyorsunuz. Örneğin tarayıcı içerisinde bir YouTube videosu izlemek istediğinizde YouTube uygulamasına yönlendiriliyorsunuz. Tek önemli dezavantaj, varsayılan arama motoru olarak DuckDuckGo'yu kullanmak isteyenlerin bunu yapamayacak olmaları.

Firefox

Kime göre: Güçlü arama seçenekleri arayan Mozilla tutkunları

Firefox, iOS için oldukça yeni bir tarayıcı. Peki uzun süren bekleyişe gerçekten değdi mi? Bunu şimdi cevaplamak zor çünkü tarayıcıda bazı performans sorunları var. Web sayfalarının yüklenmesi ve yer imlerini eşitleme, biraz daha hızlı olabilirdi.

Google'ı varsayılan arama motoru olarak sunan Firefox, masaüstündeki gibi farklı arama motorlarında arama yapmanıza izin veriyor. Seçenekleriniz rakip tarayıcılardakinden fazla (Amazon, DuckDuckGo ve fazlası var).

Açılır pencere engelleyici, tarayıcıyı kapattığınızda kendiliğinden kapanan gizli gezinti sekmeleri (Chrome ve Safari bunu yapmıyor), hoşunuza gidecek diğer özellikler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yandex yok ki hepsinden iyi

@21 Ocak 2016 01:56 fenerli boş yorum yazma ne yapalım biz mozilla varken yanlıdexi

@21 Ocak 2016 11:58 Aynen öyle ! Sonra da derler ki bağımsız bir ülke istiyoruz. Yandex kullnaıp verilerini kendi elinle sızdırıyorsun daha ne olsun ? Merkezi Rusyadan taşındı diye yaptıkları göstermelik taşınmayla şirketin işleyişi değişecek değil ! Google desen zaten adı çıkmış veri sızdırma konusunda.

@21 Ocak 2016 11:58 ne yandexi ne mozillası la güldürmeyin insanı ikiside beş para etmez. Biri bize düşmanlık besleyen rusların biri de işe yaramaz mozilla. Kasım kasım kasılıyor boktan bi tarayıcı mozilla

@21 Ocak 2016 17:33 sen dünyada yokken mozilla vardı ergenus

@21 Ocak 2016 17:33 daha iyisini yapta görelim...

OPERA Mini tek çekirdekli işlemci + 512mb ramli akıllı telefonla çok iyi...

Tek kelime: Safari.... hadi yandan yandan yanlayın şimdi...

@21 Ocak 2016 15:00 dostum ben 4 yıldır safari kullanıyorum. Son güncellemelerden sonra CPU'lar 100'leri görüyor. Safari artılarına rağmen kalsın.

bu reklamları parayla yapanlar için, yada bu sayfayı boş bırakmamak için bedavadan kendi sevdikleri uygulamalrın reklmanı yapanlar için CM Browser, browser değil araba motoru zaten, kendine güveniyrosan sayın editör CM Browser i de anlat göreylim bakalım yukardakilerin adı bir daha anılıyormu.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iOS için en iyi 8 web tarayıcısı!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir