iOS'un casus skandalına Jobs'tan cevap!

"Casus iPhone" skanladına Jobs'tan net cevap geldi: "Bizi bırakın, Android'e bakın!"

  • Gökay Özbudak

iPhone'la ilgili olarak çıkan her adımınızı takip ettiğine dair skandal haberlere Steve Jobs'tan yanıt geldi. Apple severlerden gelen soruları cevaplamayı seven Steve Jobs, son iPhone skandalı hakkında bir MacRumors okuyucusunun sorusuna kısa bir cevap verdi.

iOS'un kullanıcıların nereye gittiklerini takip ettiğini belirten okuyucu, iOS'un içerisindeki konum takip mekanızmasının gerçekten gerekli mi olduğunu sordu. Ayrıca bu skandaldan sonra Android'e geçebileceğine söyleyen okuyucu, Android'in kullanıcılarını takip etmediğini belirtti. Cevap ise Steve Jobs'tan beklenen türden gayet kısa ve netti; "Onlar takip ediyorlar. Biz kimseyi takip etmiyoruz. Etrafta dolaşan bilgi yanlış."

Ortaya çıkan takip skandalı şimdi yetkililerce inceleniyor. Tabii Steve Jobs'ın bu yanıtı da birçok kişi için yeterli olmayacaktır. Apple'ın konu hakkındaki ilk ve son açıklamasının bu olmayacağını da şimdiden söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

adam net yav :D

Küçük çocukların "Ben yapmadım, o yaptı" zihniyeti ile aynı zihniyete sahip bir kişilik Steve Jobs

Hastalık beynine sıçramış galiba. Saçma saçma cümleler kuruyor.

JOBS KARDEŞ. BAŞKASININ DA AYNI YANLIŞI YAPMASI SENİN YANLIŞINI DOĞU YAPMAZ.
YADA DAHA BASİTY ANLATIMLA; 2 YANLIŞ BİR DOĞRU ETMEZ.

IPHONE KULLANICISININ MAHJREMİYETİNİ İHLAL ETTİ.

YALANLAMAK, İNKARDIR BURADA.

biri google biri apple.. tekelin kralları.

Steve abi sana yakışmayan ciddiyetsiz bir açıklama yapmış yine. Anten skandalında yaptığı gibi. Bu gibi açıklamalara gülünür. Sen devam et Steve abi biz güleriz söylediklerine:))

senin kadar yalanci birisini gormedim steve. androidde kullanicilarin kontrolunde izleniyor. bide iphone izlemiyor demissin. butun dunya bosuna ayaklandi demi. git yalanlarini baskalarina yedir. insanlar senin yalanlarina kanmiyacak kadar akillilar artik. kimseyi yiyemezsin. biz kek degiliz :D

kısa ve öz hem takıp edılınce ne oluyor cok abartıyorsunuz gercektende

bence gerekli bir özellik o kişi kaçırılırsa en son nerde olduğu belli olur
zaten o özellik olmasa bile he dakika konuşmalarımız dinleniyor

Buyrun o zaman, kısa ve net; rakibini suçlama, sen doğruyu yaparsan zaten öne geçen olacaksın!

Steve pek tenezzül etmemiş gibime geldi...

Gayet net bir cevap olmuş. Steve Jobs uzun bir cevap verecek değil. Sonuçta derdi olan açar davasını kimseye dava açmayın, işin ucunu araştırmayın demiyor adam! Adama haksızlık etmeyin. Ayrıca dünya da artık bütün insanları takip etmek gerekiyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Güvenlik güçlerinin de teknolojiden faydalanması gerekiyor. Mobeseden de taki ediliyorsunuz buna neden bir şey demiyorsunuz.

Steve Android den korktuğunu bu kadar belli etme.

Android senin paçoz sistemini ezer geçer.Adam ol.Sana mı kaldı android'in derdi.Zaten bir ayağın mıçırda.

Sen de yorum yaz