iOS'un popüler ilk 100 uygulaması ve rakipler

Popüler ilk 100 iOS uygulamasının kaçı Android'de de var? Peki Windows'ta durum nasıl? İşte cevaplar

  • Ertuğrul Süngü
iOS'un popüler ilk 100 uygulaması ve rakipler
iOS ve Android halen en tepede

Şu bir gerçek ki iOS ve Android platformunda bulunan uygulamaların büyük bir kısmı, halen Windows Phone ve Windows 8 işletim sistemleri için optimize edilmedi. Infragistic tarafından yapılan yeni bir araştırma, oyunları hariç tutmak şartıyla, iOS'un en fazla ilgi gören ilk 100 uygulamasının Android, Windows Phone ve Windows 8 ortamında bulunabilme durumları üzerine çok detaylı ve farklı bilgileri ortaya çıkardı.

Sonuçlara göreyse Android işletim sistemi, iOS'da bulunan bu 100 uygulamadan 96'sına sahipken, Windows Phone kullanıcıları 100 uygulamanın sadece 64'üne sahipler. Windows 8 kullanıcıları içinse bu rakam 54'e kadar geriliyor.

Araştırmanın bir diğer sonucuysa, bu dört sistemin pazar paylarını da ortaya çıkarması ki Windows Phone bu verilere göre, Android ve iOS işletim sistemlerinin büyük ölçüde gerisinde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Asıl araştırılması gereken konu ios daki popüler 100 uygulamanın kaçı androidde stabil çalışıyor ...

@12 Ağu 2013 20:25 öyle deme adamların çekirdekleri ramleri var

@12 Ağu 2013 20:25 çok doğru dedin helal

kalan %4 de apple ın kendi uygulamalarıdır (apple maps gibi) zaten androidde daha iyileri var

@12 Ağu 2013 20:32 Aynı araştırmayı "Android'teki popüler uygulamalar" ya da "Windows'taki popüler uygulamalar" diye yapsınlar?

@12 Ağu 2013 20:32 sen 100 milyon uygulamanın %4 ü kaç biliyomusun acaba... 4 milyon apple uygulamasımı var?

@12 Ağu 2013 20:32 popüler dediği için app storedan bahsediyor zeki insancık ona bakarsan en popülerleri mesajlaşma uygulaması ama o da androidde yok (appleın yaptığından bahsediyorum)

@12 Ağu 2013 23:06 knk yanlış anladın dediğini 100 uygulamanın %4 diyo

@12 Ağu 2013 20:32 zekasız....

windows phone emin adımlarla ilerliyor

ilk yüzün hepsini yüklemiş bir telefon var mı acaba?

Wp8 in 1 yıllık geçmişi onlara yetişmeye yetti böyle giderse gelecek yıla uygulama bakımından Windows. hepsini geçecek bu kaçınılmazdır...^_~

20:32 azıcık düşünerek konuş ios için adamlar özel oyun yapıyorlar sen neyin kafasındasın

İos'daki popüler 100 uygulamanın kaçı androidde stabil çalışıyor? sorusu kadar saçma bir soru yok arkadaşlar. Gidip o uygulamaları galaxy w ya da wildfire s gibi telefonlarda denerseniz tabii ki çoğu stabil çalışmaz. Gelin bu denemeyi benim telefonum Nexus 4'te yapın. İos'taki halinden daha stabil çalışmazsa telefonumu kırarım.

Androidde daha iyileri de var. En basitinden clean master uygulaması. Çok iyi bir uygulama ve iyi hafıza kazandırıyor. iOS'da buna benzer uygulama var mı? YOK. Çünkü iOS kısıtlı izinler verip uygulama geliştiricilerini zor duruma sokuyor.

@12 Ağu 2013 23:08 kafan güzel mi? :D iyi güldürdün valla :D ios ta bu tarz uygulamalara gerek yok ondan olmasın? androidte uygulamalar kendiliğinden açılır bunları kapatmak için clean master vs kullanır insanlar. ios ta böyle bi durum yok! (her iki sistemi de kullanıyorum)

@12 Ağu 2013 23:08 allahda seni güldürsün ya komik beyinli ergen :)

oyunlar dahil edilse wp kaç olacak kim bilir. benim gibi salaklık yapmayıp wpden uzak durun.

Facebook bile iOS de mükemmel çalışırken androidde stabil çalışmıyor olsa ne olmasa ne.

Hepsi calisiyor rahat olun...

ben memmunum lumia 920 den.her uygulamada var valla.bizimkileri iknada ettim eylül sonrasına alıcam lumia 1020 yi

Wp ye alışmak zaman alıyor ama. Şimdi Apple hantal gelmeye başladı.Arayüzlerin sadeliği hemen hemen tüm uygulamalarda çok kısa sürede açılmasını sağlıyor . Ayrıca internet deneyimi de çok tatminkar, mesela Avea'nın 128kb ilk internet hızı ile i phone kendini kırdıracak kadar sinirlendirirken lumia kullanıla biliyor. İtunes ve Apple Store'u açmak hak getire.itunes yokluğu çok sıkmıştı ilk başlarda ama nokia müzik şi yeni yeni keşfettim ve oldukça tatminkar. Mesela şuan chipin mobil sitesinden yazıyorum. Apple uygulamasından kat be kat daha kullanışlı. Sözün özü çok da takmayın uygulamayı. 2400 e telefon mu olur.

Windows ezip geçer arkadaş... Bunu ilk başta kabullenemeyenler bile şimdi fikir değiştirmeye başladı.

android i sorarsanız "şu an", ios ve wp yi sorarsanız "gelecek" derim. Anlamak isteyenler şimdi anlasın anlamak istemeyenler beklesin anlayacaklar.

Sen de yorum yaz