iOS'tan sonra, emoji sırası Android'de!

Apple'ın bir süredir iOS için yaptığını şimdi, Google Android için yapıyor!

  • Onur Seven
iOS'tan sonra, emoji sırası Android'de!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 9.1 güncellemesi ile iPhone ve iPad cihazlar, orta parmak, tek boynuzlu at ve taco dahil bir dizi yeni emojiye sahip olmuştu. Başka bir deyişle Apple'ın zaten bir süredir devam eden "emoji aşkı", iOS 9.1 ile birlikte yeni bir boyuta taşınmıştı.

Bu durum Android kullanıcıları üzerinde hayal kırıklığı yaratsa da, onların sonsuza kadar yeni eğlenceli emojilerden yoksun kalacağı anlamına gelmiyor. Android kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Twitter üzerinden konuya ilişkin bir duyuru yaptı.

Lockheimer yayınladığı mesajda "Hepinizin yeni emojiler istediğinizi hissediyorum" diyerek öncelikle geri bildirimler için kullanıcılara teşekkür etti. Daha sonra ise bu konunun üzerinde titizlikle durduklarını açıkladı.

Ne yazık ki Android için yeni emojilerin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Bilinen tek şey Google'ın Android ekibinin yeni emojiler üzerine çalıştığı ve kullanıcıların isteklerine önem veriyor olduğu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Orta parmak gelsin android e. Bekliyoruz??

@26 Ekim 2015 11:59 Kime diyorsun bunu? Git twit at Google'a!!

@26 Ekim 2015 11:59 Zaten varki. Ben kullanıyorum ;)

Hepimizin yeni emojiler bekledigimizi hissediyormuş. Şuna kısaca "ahlaksizligi yaymak için üstlerimizin orta parmakğı yayın direktifine uyuyoruz" desene. Bu emojilerin hepsi teferruat. Tel lotions amaclari oradaki but emojiyi araya sıvıştirmak için kamufle görevi görmeleri. E insanlar da buna hazır hale gelmişse kıvama gelmişse ahlaksızlık yayılmışsa tamamdır yayın orta parmağı

yine çalmalar ve yine çırpmalar.....

Orta Parmaga! Ne Merakli insanlar Varmis Yav:))

tek işi ve amacı appleı takip etmek ve kopyalamak olan googledan ne kadar beklenmeyen bir hareket ama.. "Hepinizin yeni emojiler istediğinizi hissediyorum" demiş bir de medyum abimiz çok hoş. apple çıkartıyor o yüzden biz de çıkartacağız demiyor da hisleriyle hareket ettiğini söylüyor...

Orta parmak android'de var ki zaten...

Ben var zannediyordum. Sadece ASUS'un klavyesinde yapılıyormuş diye bir de Asus reklamı yapayım ??

Sen de yorum yaz