iPad 2, iki eksiklikle geliyor!

iPad 2 ile pek çok yenilik geliyor ama bu iki şeyi bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak...

  • Gökay Özbudak
iPad 2, iki eksikle çıkıyor!
SD kart girişini göremeyeceğiz...

iPad 2'nin üzerindeki sır perdesinin kaldırılmasına bir haftadan az bir süre kalmasına rağmen, tabletle ilgili dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Engadget'ın kaynaklarına göre; daha önceden olacağı konuşulan SD kart girişi desteği ne yazık ki iPad 2'de bulunmayacak.

Geçen yıla damgasını vuran tabletin devamın da göremeyeceğimiz diğer bir gelişme de ekran çözünürlüğü.Aslında ekran çözünürlüğünün değişmeyeceği haberleri daha önceden duyulmuş olsa da Apple'ın çözünürlüğü iki katına yani 2048x 1536'ya çıkartma isteği bilinmiyordu. İki eksikliğin nedeni olarak ise mühendislik sorunları gösterildi.

iPad 2'nin daha fazla RAM'e ve daha güçlü bir işlemciye sahip olacağına ise kesin gözüyle bakılıyor. iPad 2 hakkındaki dedikodular 2 Mart olmadan sona ermeyecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iPad alamayacaklara sevindirici bir haber :D

sd kart girişinin olmayışı kötü olmuş ama bir de şirket tarafından bakmak lazım depolama aygıtı veya pc değil çok fazla şey depolama yerine office işlerinizi yapabileceğiniz günlük eğlenceniz olacak bi alet çokta fazla bişey beklemek hayal kırıklığına sürükler

apple yine teknoloji dünyasına at gözlüğü ile bakıyor bu cihazı aklı başında biri almaz piyasada android li çok güçlü rakipler varken bunun satacağı kesim sadece apple fanboylarıdır.

e bu kadar inceltmişler cihazı...biraz fedakarlık olsun öyle değilmi ?

Yahu kardeşim iPad gibi bir cihaza ne kaydedeceksiniz çok merak ediyorum. O kadar para veriyorsun amacına uygun bir el kitabı kullansana yahu!

Şahsen ilk nesil iPad'imin hafızasının yarısını bile dolduramadım (64 GB'lık) 100'den fazla uygulama olmasına rağmen. Yani bunu bilgisayar gibi düşünmemek lazım, bir sürü şarkı ve film atsanız bile doldurması güç 64 GB'ı, o açıdan SD kartı eksik olarak görmüyorum ben. Üstelik şöyle bir şey var, MicroSD kullanan bazı Tablet PC'lerde de yine hafıza en fazla 32 veya 64 GB oluyor, yani 128 GB'lık MicroSD'niz olsa bile alet 32 GB destekliyorsa onu kullanmak zorundasınız. Ha tek rahatlığı birden fazla depolama aygıtı kullanabilirsiniz, takıp çıkarırsınız falan ama dürüst konuşun kaç kişi cebinde MicroSD ile geziyor?

Ekran konusunda söyleyecek bir şeyim yok. O benim için de şaşırtıcı oldu, çözünürlük arttırmak istediklerini biliyordum fakat bu durumda uyumsuzluklar çıkabilirdi bundan dolayı aynı çözünürlükte devam edilecek muhtemelen. iPad'in 3'ncü modelinde büyük ihtimalle çözünürlük artar.

Bu arada bir sürpriz söyleyeyim; Yeni iPad'in kasası karbonfiber olabilir. AppleInsider'da bununla ilgili bir yazı vardı hatta. Apple karbonfiberle ilgili bir patenti var, ona dayanarak böyle bir tahminde bulunmuşlar. Eğer karbonfiber kullanılırsa malzeme kalitesi olarak tavan yapacak bu cihaz, hem şık hem de inanılmaz sağlam olacak. Ayrıca karbonfiber baya bir hafiflemesini sağlayacak zira aluminyuma göre çok hafif bir malzeme. O zaman verilen her kuruşuna değecek. Tabi bu sadece söylenti, şuan gerçekliği kesin değil.

Sen de yorum yaz