iPad 2 sahiplerine kötü haber

Yeni iPad tanıtıldı, iPad 2 sahiplerinin korktuğu başına geldi... İşte iPad 2'nin "kötü kaderi!"

iPad 2 sahiplerine kötü haber

Apple'ın yeni iPad'i lanse etmesiyle beraber tahmin edildiği gibi iPad 2'lerin değeri ikinci elde düşmeye başlarken, kullanıcılar iPad 2'lerini elden çıkarmaya çalışıyor. Ancak iPad lansmanı sonrası iPad 2'lerin değeri düşünce kullanıcıların da canı bu duruma bir hayli sıkılıyor.

Sadece iki gün içinde 20 bin iPad 2 tablet ilanına sayfalarında yer veren eBay, yeni iPad'in tanıtılmasıyla birlikte verilen ilanların lansman öncesi güne nazaran 10 kat arttığını kaydederken, verilen tablet ilanlarının neredeyse yüzde 90'ını iPad'ler oluşturuyor.

İkinci elde değeri düşen 16 GB WiFi'lı iPad 2'ye lansman öncesi 278 dolar veren ikinci el cihaz alım satımı yapan site NextWorth, lansmanın ardından bu fiyatı 215 dolara kadar düşürdü. Benzer şekilde bir diğer ikinci el cihaz alım satımı yapan Gazelle, 16 GB WiFi'lı iPad 2'lere lansman öncesi 222 dolar verirken, bugün ise 165 dolardan fazla ödeme yapmaya yanaşmıyor.

Kısacası iPad 2'nizi elden çıkarmak istiyorsanız, hayal kırıklığı yaşamaya da hazır olmanızda yarar var!

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bana verin :)

Normal bir durum. Eski ürün sayılır iPad 2. Ayrıca mevcut tabletini satmak isteyen kişi sayısının artması ikinci elde her zaman piyasayı düşürür. Çünkü herkes elinden çıkarmaya çalışıyor ve talebin üzerinde arz oluyor. Bu nedenle de fiyat düşüyor.

insanlar niye satmak istiyor anlamıyorum ?

uygulama ve yazılım desteği kesilmemiş, yavaşlama sorunu yok , şarj sorunu yok. İnsnlar çıldırmış olmalı

ipad 2 lerini elden çıkarmak isteyenlerin Türkiye'de halen ikinci ellerine bile 1200 tl. gibi fiyatlar istendiğini bilmeleri faydalı olabilir=) teknoloji böyle bişey işte ;)

Apple Ipad2 kullanan alık fanboylarına iyi kazık attı...

Bu kadar performasnlı bir cihazı ile tüm işlemlerimi yapabilir ve oyun oynayabilirken niçin az biraz daha performans için cihazımı satayım ki? En az 2 yıl daha idare eder 2 yıl sonrasına bakarız... Aceleye gerek yok :)

ben bu haberin gerçeği yansıttıgını düşünmüyorum ipad 3 çıktı diyelim bir süre sonra ipad 4 çıkıcak peki bunun özellikleri ne olucak? yani ne teknoloji getircekler buna hafıza 32 gb sa 56 gb yaparlar rami yükseltirler sanki ipad 2 10 yıl önce çıktıda hemen eskidi ipad 3e geçmek istiyorlar tabi bu haberin gerçeği yansıttıgını düşünmüyorum vardır böyle internette teknoloji cahili 50-60 bin kişi

dabbe1 yazmış:
Apple Ipad2 kullanan alık fanboylarına iyi kazık attı...
Bugün  17:35

----
Yorum yaparken biraz dusunun. Apple yazilim destegini falan kesmedi. Sadece ipad 2 kullanicilari ipad 3 alabilmek icin satis yapiyorlar

dabbe1 yazmış:
Apple Ipad2 kullanan alık fanboylarına iyi kazık attı...
Bugün 17:35

----
Yorum yaparken biraz dusunun. Apple yazilim destegini falan kesmedi. Sadece ipad 2 kullanicilari ipad 3 alabilmek icin satis yapiyorlar

türkiye berbat bi yer adamlar 165 dolar diyor burda ne kadar dünyanın en geri ülkesi

dabbebe gelmese şaşardım zaten. Samsung tablet çıkarınca kafadan 5 yıl aynısını kullanıyor. dabbebe haklı bence de. Samsung kazık atmaz. Hayır kuruluşu sonuçta.

Düne kadar kadar Galaxy S cihazlarına ICS yayınlamayacağını söylediğinde, aslında onlara Galaxy S II hediye edeceğini; bunu da tamamen hayrına yapacağını söylüyordu. Apple gibi değil adamlar; kullanıcılarına nasıl nasıl yardım edeceklerini düşünüyorlar. Yani Samsung 1, Google 2; böyle mübarek, böyle hayır amaçlı şirket yok piyasada.

dabbebeler sayesinde bunların reklam yapmasına gerek kalmıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir