iPad 3 ekranı tekrar incelendi, işte sonuç!

iPad 3'e ait olduğu iddia edilen ekran mikroskop altına yatırıldı ve test edildi... İşte sonuç!

  • Zeynel A. Öztürk

MacRumors, geçtiğimiz günlerde eline geçen bir iPad 3 ekranını mikroskop altında inceleyerek, yeni tabletin gerçekten de daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olacağını ortaya çıkarmıştı. Bu kez ise iPad 3 ekranı olduğu düşünülen aynı ekran, ceplerin parçalarını sökerek incelemesiyle tanınaniFixittarafından incelendi.

iFixit tarafından bir USB mikroskop altında incelenen iPad 3 ekranının 2048x1536 çözünürlüğüne sahip olduğu bir kez daha onaylandı. Bu çözünürlük, iPad ve iPad 2'nin çözünürlüğünün iki katına denk geliyor. iFixit'in elde ettiği görüntü ise daha net ve piksellerin daha yoğun olduğu rahat bir şekilde görülebiliyor.

MacRumors, iPad 3 ekranını iFixit'e iletirken ekranın bir iPad 2'de de çalışacağını umuyormuş. Ancak ekranların bağlantı noktaları farklı olduğundan bu gerçekleşmemiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

acaba ipad 3 ümü beklesem yoksa asus transformer pad 300 mü alsam?

iphone 5 kılıflarına benzemesin de sonra :)

''acaba ipad 3 ümü beklesem yoksa asus transformer pad 300 mü alsam?''

Tablette Androide Hiç bulusma.. Cayını Kahvenı alırsın mıs gıbı tabletten heber okuyacakken o takılmalar sistemin kararsızlıgı içine eder.. 1100 e ipad2wifi varken android alana sasarım.. ipad3 süper olacak ama 3 ay sonra ve 2000 lıra cıvarına tr de olacaktır.

muazzam yaa....

keşke türkiye teknolojiyi bu kadar geeriden takip etmese atılım yapsada 3 ay beklemesek cihaz harika gözüküyor ..

keşke türkiye teknolojiyi bu kadar geeriden takip etmese atılım yapsada 3 ay beklemesek cihaz harika gözüküyor ..

Küçük bir düzeltme yapmak lazım. iPad 3'ün ekranı iPad 2'ninkinden iki değil, dört kat yüksek çözünürlüklü. Alan ölçülerinde kenar uzunluğu iki kat artarsa, alan iki değil dört kat büyür.

Ben aldim yeni 540 dolara usa dan. Gayet memnunum. Tavsiye ederim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play