iPad 3'in A5X'i ile Tegra 3 ile kapıştı!

Apple'ın yeni iPad için söyledikleri doğru mu? İşte yeni iPad ve Tegra 3'ü karşılaştıran testler...

Apple'ın yeni iPad'inde kullandığı işlemci için "Tegra 3'den kat kat hızlı" demesi, tartışmalara yol açmıştı. Laptop Magazine tarafından yapılan tam bir hız testi ise yeni iPad'in Tegra 3 karşısındaki performansını gözler önüne serdi.

Tegra 3 işlemcisi şu an Asus'un yeni tableti Transformer Prime'da bulunuyor. GLBenchmark 2.1'de iPad'in A5X işlemcisi, Tegra 3'den neredeyse 5 kat daha yüksek bir sonuç veriyor.

Bununla birlikte CPU hızına geldiğimizde Nvidia Tegra 3, A5X'i deviriyor ve GeekBench'de onun iki katından daha yüksek bir sonuç veriyor (grafiği ikinci sayfamızda görebilirsiniz)

Aslında sonuçlar şaşırtıcı değil. Zira A5X ve Tegra 3'ün her ikisi de ARM'nin Cortex-A9 tasarımını kullanıyor. A5X çift çekirdeğe sahip, ancak Tegra 3 dört çekirdekli. Transformer Prime, 1.3GHz saat hızında çalışırken, iPad 1GHz'de çalışıyor. Dolayısıyla A5X, çekirdek başına daha çok iş yapabiliyor olsa da toplam güçte daha zayıf kalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

''Dolayısıyla A5X, çekirdek başına daha çok iş yapabiliyor olsa da toplam güçte daha zayıf kalıyor.''

hangi uygulama var tegra 3ü zorlayacak allah aşkına söylesin biri.
tegra şişme balondan başka bir şey değildir. daha birçok bilgisayarda 4 çekirdek yok 4+1 ile uzay mekiği mi fırlatacağız ne yapacağız sanki?

apple her güçlendirdiği işlemcinin ardından hala 10 saatlik pil ömrü sunuyorsa bu bir başarıdır,tegra 3lü tabletler çıktıkça tegranın gerçek yüzünü daha da görebiliriz

birçok bilgisayarda 4 çekirdek mi yok püff daha windows xp kullananlar var diye yeni işletim sistemi çıkartmasınlar o zaman.

tegra 3 yalandan ibaret cidden 4 müş artı 1 miş. ipad 2 bile tokatlarken daha iyi grefik işlemcisiyle tabiki yeni ipad öldürür tegra 3lü sistemleri. One X bile One S den geri kalacak buna eminim :)

genel olarak tegra 3 daha iyi sonuclar veriyor yaziyor arti 1280/800 cozunurlukte hala neyin tartismasini yapiyorsunuz anlamis degilim.
haberi nasil okuyor hemen apple lehine degerlendiriyorsunuz onuda anlamis degilim.

Tegra 3 un iPad deki A5X`den daha iyi olduğu açık nexus 7 var bende iPad 3 üde kullandım . A5X yanından bile geçemez tegranın :D

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPad 3'in A5X'i ile Tegra 3 karşılaştı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir