iPad 3, iPad mini ve Nexus 7'yi yere attılar

iPad mini, iPad 3 ve Nexus 7'yi yerden yere vurursanız ne olur? İşte çok acımasız bir test!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad 3, iPad mini ve Google Nexus 7 yerlerde

Tabletinizi yanlışlıkla yere düşürürseniz ne olur? Cevap, biraz da elinizdeki tabletin hangisi olduğuna bağlı. Elektronik cihazlar için garanti sağlayan SquareTrade, son testinde bir iPad 3'ü, bir iPad mini'yi ve bir Google Nexus 7'yi yere atarak test etti.

SquareTrade, testlerinde büyük aşama kaydetmiş görünüyor, zira firma tabletleri "eşit" bir biçimde test etmek için "drop-bot" adında bir robottan faydalanıyor. Bu sayede cihazın hangi seviyeden, hangi yönde bırakılacağını tam olarak tayin etmek mümkün oluyor.

Tabletler videoda önce köşesi üzerine, ardından ekranlarının üzerine, son olarak da suyun içerisine bırakılıyor. Testte genel olarak en çok hasarı iPad 3 alırken, suya batırılan Nexus 7'nin baştan başlaması dikkat çekiyor. Tabletlerin yere atma ve suya daldırma testlerindeki performanslarını videomuzda seyredebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İpad 3 50 cm den yere dustu tuzla buz oldu

ipad mini is the best...

Para çok geldi ellaaam

nexus suya düşme durumuna karşı güvenlik amaçlı kendini kapatıyor olabilir mi? sonuçta su iletken bişey ve bu da elektronik bi alet. sadece soru benimki, merak ediyorum.

İPad 4 bulamamışlar mı?

adamlarda beyin yok...

Yazık ulan be :/

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play