iPad 3 söylentileri tam gaz yola çıktı...

iPad 2 tamam, sırada iPad 3 var... İşte iPad 3 hakkında ortaya atılan en bomba iddialar...

  • Gökay Özbudak
iPad 3 aslında çok mu yakın?
iPad 2 gerçekten de aceleye mi geldi?

iPad 2'de hangi özelliklerin olup hangilerinin olmayacağı hakkındaki haberler ve dedikodular ikinci nesil tabletin çıkışıyla beraber son buldu. Ancak şimdi de iPad 3'ün ne gibi özelliklere sahip olacağı ya da donanımında neler olacağı konuşulmaya başlandı. İşte karşınızda iPad 3 ile ilgili kulaktan kulağa dolanan dedikodular.

En büyük ve en çarpıcı dedikodu iPad 3'ün çıkış tarihiyle ilgili. İsmi açıklanmayan bir Apple çalışanı iPad 3 için, iPad 2'den birkaç ay sonra çıkacak, demişti. Ayrıca Apple'ı yakından takip eden ve sağlam kaynakları olan John Gruber da HP TouchPad hakkında konuşurken şunları söylemiş ve iPad 3'ün çıkış tarihi hakkında ipucu vermişti; "HP TouchPad yazı sonunda çıkarsa ve benim teorim doğruysa yalnızca iPad 2'nin birkaç ay gerisinde kalmış olmayıp üstüne üstlük iPad 3'e de rast gelebilir." iPad 3'ün Eylül ayında çıkması bekleniyor.

iPad 3'ün işlemci olarak çift çekirdekli bir işlemci kullanacağı söyleniyor. Çıkış tarihinin oldukça yakın olması tabletin içerisinde bir A6 işlemci bulundurmasını güç konuma soksa da A5 işlemci olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tabii kullanıcılar görsel olarak iPad 3'de çok farklı şeyler görmeyi bekleyecektir. Bunun için Apple'ın planları arasında yeni nesil tablete bir retina ekran getireceği söyleniyor. Aslında retina ekran iPad 2 için de beklense de tablette bu özellik bulunmuyordu. Ayrıca SD kart desteği de iPad 3'de beklenenler arasında.

Daha iyi daha güçlü...

Özellikleri tabii ki daha gelişmiş olacak...

iPhone 5'in içerisinde olup olmayacağı yılan hikayesine dönen NFC teknolojisi iPad 3 için de gündemde. Bu teknoloji sayesinde yakın alandaki elektronik aletlerle cihazınızı iletişime geçirip, kredi kartı gibi kullanmaktan daha başka bir çok şekilde kullanabiliyorsunuz.

iPad 3'ün iPad 2'den farklı bir başka yönü de hafızası olacak. Bildiğiniz gibi iPad 2 modelleri 16-24 ve 64GB olarak sıralanıyor. Bazı kaynaklara göre, 128GB bir iPad 3 kullanıcılar için hiç de hayal değil. iPad 2'den daha iyi bir kamerasının olması da beklenirken, yeni nesil tabletin "cloud" teknolojisinden de yararlanacağı söyleniyor. Yani 128GB iPad 3'ün üstüne üstlük bir de Apple sunucularında "cloud" teknolojisiyle bilgilerinizi saklamanız mümkün.

iPad'de ve iPad 2'de USB girişinin bulunmaması Apple'ın bu teknolojiden pek bir şey beklemediğini gösteriyor. Ancak Mac'lerde bulunan Thunderbolt girişini iPad 3'de de görmek tüm Apple severlerin hayali olabilir.

Tabii bu kadar ek özelliklerin yanında fiyatının da daha çok olacağını tahmin etmişsinizdir. Bunlar iPad 2'nin çıkışından sonra yeni nesil tabletin konuşulan özellikler. Kim bilir iPad 3 çıkana kadar hakkında daha ne gibi söylentiler çıkacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ya yeter artık ipad 2 çıklaı ne kadar oldu ki zaten?

Bu nasıl bir anlayış? Utanmasalar her ay yeni bir tane çıkaracaklar.

gelecek ürünü garanti satmak için hep bir önceki ürünü bir eksiklik koyuyorlar.

iPad 2 almaktan vazgectim ipad3 de almayabilirim windows tabletin donanım özelliklerini merak etmekteyim

bu kadar erken piyasaya surulecegini sanmiyorum daha ipad 2'den yeterince nemalanamadilar

sd kart yine olmaz bence

2 bize gelenekadar 3 çıkacak ölemi?

Herkesin zevkine saygim var ama bu iPAD ve tabletleri hic gozum tutmadi ve bence cok basarisiz olacak.

Saygilar
TurkmenOglu

çok pahalı

Şu an bu postu ipad2 ile yapıyorum :)

bende ipad1 den yapiyorumm:))

Sacmalamayin amac reklam yapmak dedikodu yaymak daha Ipad2 bile Amerikada stocklarda yok 3 u cikarticak kadar kafasizlarmi adamlar!!! ayrica hangi Iphoneda gorulmus SD kart, adamlar kendilerini bukadar basitlestirirmi?? Tama bende begenmiyorum Ipad i fakat adamlarin olayi bu zaten ki suanda 1 numaralar! Ayrica gelirse 2nin yenisi 4G ozelligi olur bunada S derler buyuk ihtimal!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play