iPad 3'ün ekran çözünürlüğü ortaya çıktı!

iPad 3 parçalarını eline geçiren site, beklenen tablet hakkında neredeyse her şeyi ortaya çıkarttı!

  • Zeynel A. Öztürk

Apple'ın Mart'ın ilk haftasında iPad 3'ü göstereceği bilgisinin ortaya çıkmasının ardından beklenen tablet hakkındaki dedikodular yoğunlamıştı. Şimdi ise iPad 3 parçalarını elde eden bazı siteler, tabletin ekran çözünürlüğünün gerçekten de daha yüksek olduğunu söylüyorlar.

iPad 3'ün iPad 2'ye boyut ve şekil olarak oldukça benzer olacağı düşünülüyor. Bir iPad 3 ekranını ele geçirmeyi başaran Mac Rumors'a göre ise cihaz, 2048x1536 çözünürlüğe sahip olacak. iPad ve iPad 2'nin çözünürlüğü ise 1024x768 idi.

MacRumors bu iddiasını iPad 2 ve iPad 3 ekranlarını mikroskop altında inceleyerek ortaya atıyor. MacRumors, iPad 2'de 4 piksellik kümeler görürken, iPad 3'de 16 piksellik kümeler gözlemlemiş. Bu arada iPad 3'ün devre kartını da ele geçiren MacRumors, cihazın bir çift Hynix 16GB belleğe, geliştirilmiş bir güç yönetimi çipine ve yine geliştirilmiş bir çip-üzerinde-sistem çipine sahip olduğunu söylüyor.

Ancak iPad 3, siteye göre üzerinde beklenen "A6" işlemcisini değil "A5X" adında bir işlemcisini taşıyor. iPad 3'ün 8 megapiksel kamerayla geleceği bilgisi de veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Apple fanboyları çok bozulacak... beğenmezler şimdi...

demekki apple iPad 2 nin işlemcisinin yeterli olduğunu düşünüyor.İlginç

2048x1536 çok iyi bir çözünürlük ama ; Oyunları tam çözünürlükte oynarken felaket olabilir , Çünkü Çok aşırı bir güç gerektirebilir bunada pil falan dayanmaz

ipad 3 türkiye ne zaman gelecek

Bu kadar çözünürlüğe ne gerek var onu anlamadım o ekranda 720p bile yeterliyken 1080p'nin de üzerinde bi ekran koymak mantıksız gibi maliyeti artırırlar ve pil ömrünü azaltırlar sadece.

Aha uhu resimlerin biri az zoom lu diyeri 2x fazla.Neyse canım belki yaniliyorumdur.

"ipad 3 türkiye ne zaman gelecek" diye soran arkadaşa cevap veriyorum. yarından sonra saat 14:53:42 de kapıkule den giriş yapacakmış.

iphone 4s tanıtımından önce de iphone 5 kılıfları boy göstermişti. Her şeye inanmamak lazım...

Sen de yorum yaz