iPad 5'ten beklediğimiz 5 yenilik!

Apple'ın bir sonraki tablet bombası iPad 5'te hangi yenilikler olmalı? İşte listenin ilk 5 sırası...

  • Zeynel A. Öztürk
iPad 5'ten beklediğimiz 5 yenilik!

Apple, sevilen tabletinin en son varyasyonu iPad 5 ile kendi tanıtım döngüsünü bozmuş durumda. Dolayısıyla bir sonraki iPad ile tanışacağımızı tam olarak kimse bilmiyor. Ancak bilinen bir tek şey var: Son iPhone ve iPad'lerde önemli yenilikler yapılmamış olması, Apple hayranlarının canını çoktan sıkmaya başladı. Peki, o halde iPad 5'te hangi yenilikler olmalı? CHIP Online, sizin için en çok arzu edilen 5 yeniliği seçti.

1. Daha iyi pil ömrü: iPhone 4, 3GS'e göre daha güçlü olsa da daha iyi bir pil ömrü sunmayı başarıyordu. iPad 5'in de benzer şekilde daha uzun bir pil ömrü sunmasını istiyoruz.

2. Daha iyi bir ekran: Şu anki iPad'in yüksek çözünürlüklü "retina" ekranı, fotoğraflar, videolar ve uygulamalar için inanılmaz keskin görüntüler sunuyor. Ancak iPad 3 ve 4'ün ekran parlaklığı, direkt karşılaştırmada rakiplerinin gerisinde kalabiliyor.

Devamı, ikinci sayfada...

Yeni bir kasa ve fazlası...

3. Yeni bir kasa: iPad'in işçiliğinden herhangi bir şikayetimiz yok, ancak cihaz neredeyse 4 senedir aynı tasarıma sahip. Ancak Apple, iPad mini'de iPhone'u temel alan, yeni bir tasarım dilini benimsemiş durumda. Aynı tasarımın iPad 5'te de kullanılabileceğini düşünüyoruz.

4. Renk seçenekleri: iPad 5'ten beklentilerimiz arasında yeni kişiselleştirme seçenekleri de var. Örneğin siyah ve beyaz dışında yeni renk seçenekleri harika olabilirdi.

5. Daha hafif bir tablet: iPad'in son iki nesli hakkında yapılan şikâyetlerden bir tanesi de, cihazların 560 gram ile fazlasıyla ağır olmaları. Rakip cihazlar, daha hafif gövdelerine rağmen benzer bir performans sunabiliyorlar. Dolayısıyla Apple'dan bu alanda da geliştirmeler yapmasından umutluyuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bunlar yenilik mi gerçekten?

@23 Nis 2013 19:06 Ne gibi bir yenilik bekliyordunuz? Işınlandırma vb gibi mi?

@23 Nis 2013 20:42 Yazılımsal ve donanımsal yeniliklerden bahsetmiş arkadaş...

@23 Nis 2013 20:42 Hayır "beklemediğimiz" birşey bekliyoruz. Apple'ın yapması gereken bu, onların işi bu hatta. Beklenmedik birşey ile sürpriz yapmalarını beklemek hakkımız bu aletlere para yatıran müşteriler olarak.

@23 Nis 2013 22:21 ya tamam da daha ne olabilir bi cep telefonunda sadece ekranın biraz daha büyük olmasından başka ?

Çok renk seçenekli iPad biraz hayal gibi.

doğru düzgün microusb kullansın ve micro hdmi çıkşı olsun aparattan para basıcaz diye müşteriyi mağdur etmesinler.

Tekerleği icat eden ilk insanı da 5 sene sonra burun kıvıran olmuş mudur? Doyumsuz tüketici diye bir kavram var gerçekten. Sıcak kar istiyor bazıları.

iphone çıkmadan hemen önce de insanlar benzer şeyler söylüyorlardı. bu bir telefon sonuçta ne kadar gelişebilir, n95 dünyanın en iyi telefonu vb. sonra apple gelip oyunun kurallarını tekrar yazdı. kimse şimdi gelip de "ne olacağıdı? ışınlama mı yapacağıdı ihihihi" demesin, apple tasarımcıları da sizin gibi göbeğini kaşıyarak ahkam kesse hala takoz gibi telefonlar kullanıyor olurduk. herkes apple'dan bir atılım bekliyor, tekrar oyunu değiştirmesini bekliyor. keskin köşeli olacakmış da, ekranı daha parlak olacakmış da... hikaye bunlar. elimdeki ipad'i çöpe attırıp bana yenisini aldırtamıyorsa, apple başarısız olmuş demektir.

Sen de yorum yaz