iPad 5 ve iPad mini 2'den büyük sızıntı!

iPad 5 ve iPad mini 2'den sızan bu yüksek çözünürlüklü videolar, Apple'ı çok kızdıracak!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad 5 ve iPad mini 2'den büyük sızıntı!

iPad 5 ve iPad mini 2'ye ait odluğu iddia edilen iki "ilk bakış" videosu internette ortaya çıktı.

Videoda görünen "iPad 5"in ekran çerçevesinin küçüldüğü, cihazın iPad mini'nin tasarımından etkilendiği görünüyor. Unbox Therapy'nin yayınladığı detaylı videoda iPad 5, şu anki iPad 4 ile karşılaştırılıyor. iPhone 5S ve 5C sızıntılarında olduğu gibi iPad 5'in de ekranı yok. Ancak cihazın genişliğinin 18.5cm'den 17cm'e küçültülmüş olması, tableti tek elle tutmanızı sağlıyor. Apple, tabletin boyutunu küçültürken 9.7 inç'lik ekranı hiç küçültmemiş.

Daha küçük kasa dışında iPad 5'in sağ taraftaki düğmeleri de biraz daha yukarı taşınmış. Ses düğmeleri ise artık tek parça değil, ayrı iki parça. Cihazın alt tarafında ise iPad mini'de olduğu gibi çift hoparlör için yer ayrılmış. Bu da iPad'in sonunda stereo hoparlörlerle geleceğinin bir işareti olabilir.

iPad mini 2'yi iPad 5 ile karşılaştıran videoya göreyse iki tabletin en/boy uzunlukları eşleşmiyor. Bununla beraber cihazların kalınlıkları aynı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Samsung, Sony sır gibi saklarken apple ın aylar öncesinden sızıntıları çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Hey gidi Jobs...

Jobsda ayni olayi yapiyordu bedava reklam Fan boyslarin i gaza getirme olayi bu.

samsung s4 ün resimleri de sızmıştı 1 ay önceden görmüştük s4 ü :) her firmada olan şeyler

bugun ipad mini ve ipad 4 ü bayağı bi inceledim. mini de çözünürlük düşük kalıyo. bir internet sayfası açtığınızda bariz derecede metinler net değil. ipad 4 de ise böyle bi sorun yok.ipad mini de zoom yaparak metinler tam okunabilir hale geliyor. ama her site açtığınızda zoom yapmak sıkıcı geliyor. retina ekranlı ipad 4 ün ekranı bariz derecede üstün.ipad mini 2 nin çözünürlüğü düşük alınmaz. hele resimdeki gibi ipad 5 in boyutu 17 cm indiyse şahane derim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play