iPad Air 2'yi parça parça ettiler ve...

iPad Air 2 de, iFixit'in "maharetli ellerinde" parça parça edildi; pil gerçeği ortaya çıktı!

iPad Air 2'yi parça parça ettiler ve...
iPad Air 2'nin pili de küçülmüş

Apple iPad Air 2 kuvvetle muhtemel tasarımı ile piyasadaki en iyi ürünler arasında başı çekiyor. İlk iPad Air ile süper ince tableti bizlerle tanıştıran Apple, ikinci modelde daha da inceyi yapmayı başardı. Peki, bu giderek incelen tasarımın, küçüldükçe büyüyen sorunları var mı?

Bu sorunun cevabını, sanıyoruz eline geçirdiği her türlü cihazı parça parça eden iFixit'ten başkası veremezdi... Bu sefer de iPad Air 2'yi parçalarına ayıran ekip, incelen tasarım ile birlikte bir de küçülen pil fark etti. Pek tabi tasarım ile eş orantılı küçülen pil, görenleri pek şaşırtmadı ama önceki tasarımda bulunan 32.9 Wh'lik pilin yerine 27.62'lik pil gelmesi, cihazın pil örünü sorgulatmaya yetti.

Apple ise ufalan pile rağmen iPad Air 2'nin, bir önceki modelinde olduğu gibi on saatlik pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor. Her ne kadar kulağa pek inandırıcı gelmese de yeni A8X işlemci kesinlikle A7'ye göre pil kullanımı konusunda açık ara fark yaratıyor.

Kimin ne kadar doğru söylediğini, çok yakında yayınlayacağımız iPad Air 2 testimizde birlikte göreceğiz... 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iPhone 6 kullanıyorum ve yeni işlemci şarj konusunda gerçekten tasarruflu. Aynı durumun bu üründe de geçerli olduğunu düşünüyorum.

@24 Eki 2014 21:14 yakında taşınabilir şarj cihazlarına yönelirler yeni iphone kullanıcıları.

@24 Eki 2014 21:14 Xperia Z2 ve Z3'teki 2 gün garantisi veremiyor hiçbir telefon. iPhone kullananları genelde ya duvarda prize sanki tasmayla bağlı gibi görüyorum ya da ince diye tonla para verip ek bataryalı kılıf takarak kalınlığını ve ağırlığını 2ye katlamış halleriyle görüyorum. Ne kadar savunursanız savunun bir Mobil geliştirici ve bilişim uzmanı olarak iPhone'un diğer performans canavarı ve suya toza darbeye dayanıklı rakiplerine göre hiçbir avantajı yok. İnsanlar sadece iPhone kullanmanın bir ayrıcalığı olduğunu sandıkları için kullanıyorlar. Test amaçlı kullandığım iPhone ve iPad'im var. iPad tablet olarak kullanışlı ancak telefon olarak asla iPhone kullanmam. Akıllı telefon olarak resmen hayal kırıklığı...

Eskisinin boyutunda yapsan ne olacaktı?? 2 mm den kimse ölmez. Hatta kalın olsun pili adam gibi olsun, canımıza minnet.

batarya konusunda hayal kırıklığı yaratan apple hız kesmiyor.. telefon, tablet vb.lerinde tüm hızıyla güçsüz batarya koymaya devam ediyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir