iPad'i ikinci ekran yaptılar!

iPad'inizi bilgisayarınıza ikinci bir ekran olarak bağlamaya ne dersiniz? Bunu yapmak mümkün!

  • Ercan Uğurlu
iPad'i ikinci ekran yaptılar!

Dizüstü bilgisayarınızın yanına ek bir ekran daha arıyorsanız bu haber oldukça farklı bir alternatif yaratacak.  Eğer bir iPad sahibiyseniz, onu ikincil ekran olarak kullanabiliyorsunuz. Üç teknoloji meraklısı arkadaşın yaptığı çalışma olumlu netice vermiş. Temel seviyede teknik bilgiye sahip olan herkesin yapabileceği bu çalışmayı da bloglarında ayrıntılı şekilde anlatmışlar.

eBay üzerinden verdikleri 50 dolarlık siparişle ve biraz da teknik bilgilerini konuşturarak iPad'i dizüstü bilgisayara ikinci bir ekran olarak tanıtan üç kafadar, bunu nasıl yaptıklarını da ayrıntısıyla bloglarında anlatmışlar. eBay üzerinden satın altıkları bir devreyi DisplayPort arayüzünü kullanarak iPad'i ekrana dönüştürmeyi başarmışlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iyi halt ettiler. habere bak bize ne be...

@12 Haz 2014 01:35 E okuma o zaman, iPhone 6 sızmış bana ne?, Samsung yeni telefon çıkarmış sana ne?, 2015'te çıkacak oyunlar belli oldu ona ne? Yayınlamasınlar o zaman sen okumazsın diye. Emeğe saygı biraz, okumazsan okuma da "bize ne?" demek zorunda değilsin.

@12 Haz 2014 01:35 kafan mı güzel arkadaş?

Ama o elindeki hiç iPad'e benzemiyor ki.

Fotoğrafta görünen ipad ekranı sadece. Board'u sökülüp sipariş edilen devreye ekranı bağlıyorlar. Nasıl yapıldığı blogda açıklanmış.

onları alacağın fiyata 10 tane ekran alırsın

11:47 sesini kes adam haklı

03:44 Siz neden burdasınız?

Sen de yorum yaz