iPad'in Windows 8'li rakibi sızdı

Lenovo'nun yeni Windows 8'li tableti iPad'e kafa tutacak bu özelliklerle şaşırtıyor!

Lenovo'dan iPad'e rakip

Lenovo bir süredir Windows 8 tabanlı ThinkPad Tablet 2'nin lansman hazırlıklarını yapıyor.  Şimdi son derece iddialı olması beklenen bu cihazın özellikleri bilinmeyen bir kaynak tarafından sızdırıldı.  Ortaya çıkan tablo etkileyici...

Stylus kalemi ve isteğe bağlı olarak Surface'ın Type Cover kapağına benzer bir klavye ile piyasaya sürülecek olan cihaz, çift çekirdekli Intel Clover Trail işlemciye, 10.1 inç WXGA dokunmatik ekrana, 2 GB RAM belleğe ve 64 GB dahili belleğe sahip olacak.

Ancak bu bilgiler yetmemiş olmalı ki, sızdırılan özelliklerin ekinde cihazı iPad ile nokta nokta karşılaştıran bir tablo da Internet'te gezinmeye başladı.

Lenovo'nun yeni tableti kategorilerin çoğunda iPad'in önüne geçiyor, ancak 1366 x 768'lik çözünürlüğü, iPad'in 2048 x 1548 piksellik çözünürlüğünün gerisinde kalıyor.  Sürpriz bir şekilde Siri de Windows Voice Control'un fersah fersah ötesinde.

Ne var ki ThinkPad Tablet 2, HSPA+/LTE uyumluluğu, isteğe bağlı NFC ve parmakizi okuma modülleri, mini HDMI, microSD ve USB 2.0 desteğiyle iPad'e göre avantajlı konuma geçiyor.  Ayrıca cihazın ön ve arka kameraları da iPad'inkilerden daha üstün.  Stereo hoparlörlere sahip cihaz dijital gürültü azaltma teknolojisini destekleyen bir mikrofon da taşıyor. 262.6 x 164 x 9.8mm ölçülerindeki yeni tablet 650 gr. ağırlığında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

10 inch ekranda 2048 pikseli kim ne yapacak?

@06 Ağu 2012 21:09 Hepiniz çözünürlük uzmanı çıktınız terk ediyorum burayı

ipad'in rakibi mi? hani nerede?...

İyi güzel yazmışlar da program yüklerken karşılaştırsınlar, programların açılış hızlarını karşılaştırsınlar daha sağlıklı olur bence.

pikselleri ancak bir mikroskop veya büyütecle görülebilir. Bu kadar cözünürlügün ne ise yaradigini anlayan beri gelsin. Hangi tüketici bunu talep etti ki? 1366x768 yeter de artar bile. Bunun yerine sarj süresi,pil ömrü, islemci gücü versinler.

@07 Ağu 2012 00:22 evet pikseller tek tek büyüteçle görünür ama piksel yoğunluğunun fazla olması yazıları net ve resimleri keskin gösteriyor

parlaklık çok farkediyo piksel olayı önemli karanlıkta sıkıntı da olmaz ışık olmadan kalite düşmez

Ipadin rakibi mi hanibnerde dyem arkadaş bu lpadin rakibi deil katili

bakış açısı... Şayet bana ipae mi bu mu deseler bunu seçerim ama bu demek değil ki herkes onu seçecek... Birbirimizin görüşlerine saygı duymalıyız...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play