iPad mini 2 Retina ekranla geliyor (mu?)

iPad mini 2'de retina ekran olacak mı? Peki performansı nasıl olacak? İşte sızan son bilgiler...

  • Ercan Uğurlu
iPad mini 2 Retina ekranla geliyor (mu?)

iPad mini ile beklediği ilgiyi gören Apple, cihazın ikinci sürümü iPad mini 2 ile birlikte bu yılın sonuna doğru raflarda olacak gibi görünüyor. Ancak son iOS 7 beta'sında ortaya çıkan kodlar, özellikle retina ekran konusunda yine kafaları karıştırdı.

iPad mini 2 ile Retina ekran deneyimi sunup sunmayacağı yılan hikayesine dönmüş olan Apple, kullanıcılara küçük ekranda yüksek çözünürlüklü performans sunmak konusunda var gücüyle çalışıyor. Ancak her iPad mini 2 kullanıcısının retina ekrana sahip olması şimdilik hayal gibi görünüyor. Yıl sonuna kadar raflarda göreceğimiz iPad mini 2'nin birbirinden farklı özelliklerde modelleri bulunağı söyleniyor. J75, J76 ve J77 kod adlarıyla sunulacak olan ürünlerden biri Wi-Fi desteği gösterecekken, diğerleri 3G ile gelecek. Bunların yanında ise, sadece J85 modeli Retina ekrana sahip olacak. Kesin olan tek şey ise, her üç modelin de, mevcut iPad mini'ye göre çok daha yüksek bir performans sunacağı...

iPad mini 2'nin Retina ekrana sahip olacak modelindeki ekranın Samsung tarafından üretileceği de ortalıkta dolaşan söylentiler arasında yer alıyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sunmaması büyük ihtimal bence.

büyük ipadi tercih ederim. taşınabilirlik için performanstan taviz vermem. büyük ihtimalle ipad 5 a7xle gelecekken ipad mini 2ler a6-a6xle gelecek.

ortada hiçbir delil yokken kendinizden nekadar emin haber yapıyorsunuz

Apple sırf ipadların satışı düşmesin diye iphoneun ekranını büyütmüyor

İpad2 kullanıyorum mini daha kullanışlı

Chip'e teşekkürler. Zaten bende daha yavaş sistem geleceğinden korkuyordum. Malum apple yeni ürünlerini eskisinden yavaş yapıyor.

tekno yer karosu minileşiyor mu? retina display zırvalığından bi bıkmadınız...

Teknolojinin sonu yok mini 2 cıksa bu sefer mini 3ü bekleyeceksiniz alın birtane kullanın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play