iPad mini'nin kuyruğu da minik oldu

Her yeni iPhone ve iPad için uzun kuyruklar oluşturan Apple hayranları, iPad mini'yi "pek takmadı!"

  • Zeynel A. Öztürk
iPad mini'nin kuyruğu da minik oldu

Apple severlerin iOS cihazlarına ilgisinin azalıp azalmadığı, bugünlerin tartışma konularından. 23 Ekim akşamı tanıtılan iPad mini ve dördüncü jenerasyon iPad, Apple mağazlarında alışıldık kuyrukları oluşturmayı başaramadı.

Her ne kadar Apple'dan gelen açıklama, hafta sonunda 3 milyon adet pad mini satıldığı yönünde olsa da, Reuters'ın raporuna göre Sydney'deki Apple Store'da kuyrukta bekleyenlerin sayısı sadece 50 kişiydi. Ancak yeni iPhone'lar çıktığında bu kuyruk, çok daha uzundu. Tokyo, Japonya ve Seoul, Güney Kore'de de durumun benzer olduğu, sadece yaklaşık 100 kişinin kuyrukta beklediği söyleniyor. New York'daki ünlü Fifth Avenue'de bulunan Apple Store'un önünde saat 22.00'dan itibaren kuyruk oluşmaya başladığı söyleniyor. Ancak News.com'un raporuna göre mağaza, önceden açıklandığı gibi 08:00'da değil 10:00'da açılmış.

Yine de Sandy Kasırgası'nın ardından henüz toparlanmaya başlayan New York'da iPad sırasına giren birilerinin olması, sadık Apple hayranlarının tüm hayat şartlarına rağmen yeni oyuncaklarını istediklerini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Apple ı kötülemek için android veya Microsoft la anlaşmanızı var.Devamlı bı Apple düşmanlığınız var çok açık.. Tarafsızlık yürek ister. Kolay gelsin..

@06 Kas 2012 14:25 benim içimede öyle bir his doğdu nedense samsunga toz kondurduklarını görmedim. bu arada uzak durduğum iki marka samsung ve apple

@06 Kas 2012 14:25 Bak güzel kardeşim bende apple ürünlerini kullanmak isterim ama iPhone 5 in fiyatı 3300 Tl :( S3 1400 den bulunuyor

yooo o "Every inch an İpad".. yersen... ne bekliyordu apple? sadece uzerınde elma var diye muadilleri turkıyede 150-250 aralıgında bulunan (ki yurt dısında 49-89 dolar gibi fiyatlara rahat alınıyor) bir cihazı satmayı mı? eminim fanatık edıtorlerımız bıle begenmemıstır bu cıhazı o derece...

kaliteli falan tamam da baydı artık ipad 1den beri aynı tasarım. e tabi buna bağlı olarak ilgi de azaldı..

apple fanboys

insanlar uyaniyor artik tugla ve yer karosuna kanmazlar...

Pahalı diyince hepsini aldınız bunuda alıcaksınız demiştiniz bak noldu şimdi ....

İnsanların belli bir bütçesi var. Sürekli bir şey almalarını bekleyemezsiniz.

Amacım apple-i kötülemek değil (kendim de ipad kullanıyorum her defasında hatırlatıyorum ki böyle şeyler düşünülmesin) ama apple baydı yani hakkaten. Aynı tasarım 0 yenilik ve üstüne üstük yazılım hataları ve harita gibi kendi fantazileri. Her zaman söylüyorum böyle devam ederse sırf elindeki pahalı bir şey olsun diye kullananlardan başqa alıcısı kalmayacak.

Ipad mini zamanla sayılabilecek bir ürün. Iphone ve ipad'i olan mini'yi almaz. Ancak iPad ini değiştireceği zaman belki mini'yi seçer. Diğer nedende kısa sürede retina modeli çıkma ihtimali. Apple çıkardığı ürünleri özenle yapıyor. Sadece koleksiyon için bile Apple ürünleri biriktirilebilir. İlk başta iPad'e alışılamasa da alıştığınızda apayrı bir sistem. Fare kullanılmayan, klavyesi olmayan bir sisteme bir kere alıştığınızda bir daha elinizden düşüremiyorsunuz. Ama alışmak gerçekten zor.

Bende iPhone kullanıyorum ama ikinci el sıfırı gerçekten çok pahalı o kadar para vermeye değermi ayrı konu bı kadar para varmı ayrı konu :)) ama gerçekten insanı büyülüyor değişik bir tarafı var bu iPhone un ben hemen hemen hepsini kullandım marka olarak ama bu iPhone başka birşey.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play