iPad mini ve Nexus 7, 2013'te "güncellenecek"

Eğer yeni bir iPad mini ya da Nexus 7 tablet alacaksanız, bu haberden sonra beklemeyi seçebilirsiniz

  • Zeynel A. Öztürk
iPad mini ve Nexus 7'nin çözünürlükleri katlanacak

Analistlerin raporlarına göre 2013, önde gelen "mini" tabletlerin çözünürlüklerinin ikiye katlandığı bir sene olabilir.

DisplaySearch analistlerinden Paul Semenza'nın iddiasına göre 2013'ün üçüncü veya dördüncü çeyreğinde 2048x1536 çözünürlüklü (324ppi) yeni bir Apple iPad mini ile tanışabiliriz. Semenza'nın dediği doğru çıkarsa iPad mini, son nesil iPad'lerin çözünürlüğüne ulaşmış olacak ve böylece geliştiricilerin işi daha da kolay hale gelecek. Mevcut iPad mini, 1024x768 ekran çözünürlüğüne sahip.

Semenza, bu gelişimin "tipik bir sıçrayış" olduğunu, daha önce iPad 2'den iPad 3'e geçerken de benzer bir çözünürlük geliştirmesinin yapıldığını vurguluyor. Bununla birlikte rapora göre iPad mini'nin 7.2mm'lik ince çerçevesini korumak için önemli bir teknik çalışma gerekecek. Yeni ekranların LG tarafından üretilme ihtimali yüksek.

Bu arada farklı bir rapor, yeni nesil iPad Mini'nin Nisan ayında, yani beklenenden daha erken bir tarihte gelebileceğini söylüyor. iPhone 5'in çıkış tarihini aylar öncesinden doğru tahmin eden iMore'dan gelen bu raporun gerçeğe dönüşme ihtimali var.

Bu arada Semenza'ya göre Google'ın Nexus 7 tableti de 2013'ün ikinci çeyreğinde 1280x800 çözünürlükten 1920x1200 "HD+" çözünürlüğe yükselebilir. Böylece 323ppi'ye ulaşacak Nexus 7, iPad mini'den inç başına sadece 1 piksel geride kalacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sirf berbat ekrajnndan dolayi ipad mini almadim. Simdi yeni nesilipad mini yi bekliyorum

Bende 2 ay içerisinde ipad mini almayı düşünüyordum , umarum erken tarihte çıkar. Eylül Ekim gibi tanıtılsa TR'ye gelmesi 2014 'ü bulur.

Retina ekran iPad mini güzel olurdu

ipad mini mevcut çözünürlükte yeterince iyi , neyin peşindesiniz anlamak mümkün değil ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play