iPad Pro (9,7 inç) hakkında her şey!

Yeni iPad Pro'nun özellikleri, satış tarihi, fiyatı ve fazlası... İşte Apple'ın yeni tablet canavarı

iPad Pro (9,7 inç) hakkında her şey!

Apple'ın bugün tanıttığı 9,7 inç'lik iPad Pro, firmanın geçtiğimiz aylarda tanıttığı 12,9 inç'lik profesyonel tabletiyle aynı isme sahip. Firma bize belki de tabletleri Mac'ler gibi düşünmeye başladığının işaretini veriyor: MacBook Pro'ların ekran boyutlarıyla ayırt edildiğini biliyoruz; aynısı artık iPad Pro için de geçerli.

Yeni iPad Pro, çok iyi bir tablet olduğu kadar, isteğe bağlı Apple Pencil ve klavye aksesuarıyla iyi bir bilgisayar olmaya aday. iPad Air 3 adıyla ortaya çıkmasını beklediğimiz yeni 9,7 inç'lik iPad Pro, yalnızca 6.1mm kalınlığında ve yaklaşık 450 gram ağırlığında. Apple Pencil ve Smart Keyboard gibi Pro seviyesi tüm aksesuarlar, iPad Pro'yla çalışıyor.

iPad Pro, Apple'ın "True Tone ekran" (gerçek tonlu ekran) adını verdiği teknoloji sayesinde beyaz dengesini otomatik olarak ayarlıyor. Tablet, dört kanallı sensörleri yardımıyla etrafınızdaki ışığı algılıyor ve ortama uygun, doğal bir izleme deneyimi oluşturuyor.

Bu yenilik, iOS 9.3'deki mavi ışığı kaldıran ve bu sayede daha rahat uyumanıza izin verdiği söylenen Night Shift işleviyle birlikte, çok daha iyi bir ekrana sahip olacağınız anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

"iPad Air 2'ye göre yüzde 25 daha parlak ve ışığı yüzde 40 daha az yansıtıyor. Apple bu hızla ilerlerse birkaç sene sonra ekran yerine bir güneş veya kara delikle karşılaşma ihtimalimiz var." Ahaha

Sen de yorum yaz

 

Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPad Pro (9,7 inç) hakkında her şey!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir