iPad Pro'dan bir iyi, bir de kötü haber!

Apple'ın beklenen "profesyonel" tableti iPad Pro'dan bir iyi, bir de kötü haber var!

iPad Pro, 2016'da "bu teknolojiyle" gelebilir

Apple'ın uzun zamandır konuşulan "profesyonel" tableti iPad Pro hakkında yeni bilgiler var. 2015 yılında çıkması beklenen 12.9 inç boyutlu tabletin şimdilerde 2016 yılından önce çıkmayacağı söyleniyor; bu kötü haber. İyi haberse, Apple'ın bu yeni tabletinde, daha iyi bir dokunmatik ekran deneyimi için gümüş nano tabaka (AgNW) teknolojisine geçiş yapmak üzere LG Display, Japan Display ve Samsung Display'le iletişim halinde olması. Bilindiği gibi Apple önceki modellerinde ITO (Indium Kalay Oksit) tabanlı panel kullanıyordu. Peki, AgNW yeni iPad'e ne getirecek?

AgNW kaplamanın daha esnek kullanıma izin vereceği söyleniyor. Bunun da anlamı elbette Apple'ın Force Touch teknolojisiyle bir bütün sağlayacağı. AgNW ekran yüzeyi ile kullanılacak Force Touch teknolojisi bir bütün olarak sunulduğunda çok daha esnek bir dokunma yüzeyi ve dokunma deneyimi yaşatması bekleniyor.

Diğer yandan AgNW panelle birlikte, ITO panele göre maliyetin de bir miktar düşeceği tahmin ediliyor. Bunun kullanıcılara mı yoksa Apple'ın cebine mi yansıyacağını elbette iPad Pro'yu raflarda gördüğümüzde anlayacağız.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost