iPad tabletler arasında ucuz kaldı!

HP'nin Windows 7'li tableti Slate'i bekleyenlere soğuk duş: İşte hayal kırıklığı yaratan haber...

  • Gökay Özbudak

iPad'den sonra şekillenmeye başlayan tablet piyasasında, diğer firmaların tabletlerinin de fiyatları yavaş yavaş belirmeye başladı. Ancak kim derdi ki Apple'ın fiyatları piyasanın ortalamasının altında kalacak diye?

Android işletim sistemi kullanan Samsung Galaxy Tab'ın 600 dolarlık fiyatından sonra HP Slate 500 tabletin de fiyatı belirlendi. 8.9 inç ekran boyutuyla Windows 7 kullanan tabletin fiyatı 799 dolar olacak.

Tamamen iş adamları ve büyük şirketleri hedefleyen tabletin özellikleri ise şu şekilde; Atom Z540 işlemci, 2GB RAM, 64GB SSD, HDMI çıkışı, önde ve arkada olmak üzere 3 megapiksellik kamera.

Atom işlemci ve işletim sistemi olarak Windows 7 Professional kullanıyor olması da tabletin hızının nasıl olacağı sorusunun yanıtını incelemelere bırakmış gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

özelliklere bakınca diğer tabletlerin yanında windows7 ve 64gb ssd ile oldukça uygun geldi...

bu özelliklere göre fiyatı uygun... apple gibi dandiridunduk zımbırtısı olacağına PC tablet gibi, adam gibi olmalı...

ileride müsait olduğumda alacağım ilk fantastik aletlerden biri...

Bu da apple ın yine zamanının ötesinde bir makine çıkardığını gösteriyor apple ın bazı politikalarını sevmem ama buna şapka çıkarırım diğer firmalar da şapkalarını çıkarıp önlerine koysunlar

Kabul edelim ki android ve windows 7 li tabletler ipadden kat kat üstündür. kısıtlama yok en azından. Rahat rahat ne kullanacaksa kullanır adam(windows 7 liler için konuşuyorum)

özelliklerine göre bu fiyatta olması gayet normal. ipad 256mb ram kullanıyor. ayrıca alt yapısını windows sistemler üzerine kuran şirketlerin daha çok işine yarayacağı kesin.

özelliklere bakınca diğer tabletlerin yanında windows7 ve 64gb ssd ile oldukça uygun geldi...
--------
Kesinlikle haklisin windows 7 pro ve ssd cok iyi ozellikler ama masaustu icin yazilan uygulamalari tablette kullanmak zor arti pil omru ne olacak oda baska bir soru? Su sartlarda en iyisi playbook gibi duruyor.

windows 7 için yeterli özelliklere sahip değil. windows tablet pc ler için ayrı bir işletim sistemi çıkarmalı. aksi halde 2gb ram ssd gibi malzemeler kullanmak şart olacak. bu fiyatı arttırmaktan başka bir fayda sağlamaz. zaten yapacağınız işlemler ipad yada galaxy'den pek farklı olmayacak. win 7 bunun için ağır ve kullanışsız bir os olabilir. yinede demelek lazım..

bugün RIM blackberry playbook'u tanıttı, multitasking ekranında video akıcı şekilde oynamaya devam ediyor, full html5 flash 10.1 destekli, 1080p video desteği, hdmi çıkışı falan o derece performanslı bir alet, tablet için optimize edilmemiş bir windows 7 kullanacağıma gider blackberry playbook kullanırım daha iyi.

Samsung'un cihazına göre fiyatını daha fazla hakediyor bence. Donanım özellikleri iyi. Bence iPad'in fiyatının altında daha düşük donanım özellikli Android'li bir model de çıkarmalılar. 1 GHz işlemci, 512MB RAM, 16GB bellek gibi.

o islemciye o isletim sistemi berbat. ayrica windows 7 dokunmatige pek uygun degil gorsel olarak.

Herkese ucuz gelmiş. Bence de özelliklerine göre gayet iyi bir fiyat. Tabi dokunmatik kalitesi ve pil ömrünü de hesaba katmak lazım. Atom işlemci ve ssd hafızayla pil ömrününde iyi olacağını düşünüyorum. ilk olmasını göz önüne alırsak çok iyi bir başlangıç ilerde çok daha kaliteli ve çok daha ucuz cihazlara daha çabuk sahip olacağız demekki. Muhtemelen biraz kalın olacaktır ama unutmayalım bu daha başlangıç.

hayatında kullanmayı geçtim ipad gördünmü acaba
------------------------------------
bu özelliklere göre fiyatı uygun... apple gibi dandiridunduk zımbırtısı olacağına PC tablet gibi, adam gibi olmalı...

ileride müsait olduğumda alacağım ilk fantastik aletlerden biri...

ben ilk çıkan asus eeepc lerden birine windows 7 kurdum ver mükemmel çalışıyor ama 4 gb disk problem oluyor... windows 7, xp den daha hızlıdır bunu unutmayın...

IPad kisitli diyenleri anlamak guc.
Neyle kisitli? 250.000 uygulamayla mi?
Hangi platformda dokunmatik ekran icin ozel olarak gelistirilmis 250.000 uygulama var?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play