'iPad yüzünden işsizlik arttı!' iddiası!

iPad hakkında çok şey yazılıp çizildi ama bu kadar ilginç bir suçlama ilk kez yapılıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
'iPad yüzünden işsizlik arttı!'
Jesse Jackson Jr. iPad'i binlerce çalışanı işsiz bırakmakla suçladı

iPad serileri 2010'da çıktığından beri 15 milyondan fazla satış yaptı, en iyi cihaz ödülünü kazandı ve genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Ancak bir Amerikan temsilcisi, yaşanan binlerce iş kaybından iPad'i sorumlu tutuyor.

Illinois temsilcisi Jesse Jackson Junior, Apple'ı 'binlerce Amerikanın işsiz kalmasına neden oldu' diyerek suçladı. Cuma günü House Floor'daki konuşmasında iş kayıplarının yaşandığını ve Borders mağazasının kapandığını, bunun nedeninin iPad ile gazeteleri, kitapları ve dergileri indirebilmek olduğunu söyledi.

Jackson'ın geçtiğimiz ay sahip olduğu fikirler ise oldukça farklıydı. Temsilci, iPad'in ülkede 'devrim niteliğinde gelişmeye' yol açtığını söylemiş ve 'çocuklarımızı eğitim biçimimiz temelden değişecek' demişti ve her öğrenicinin bir iPad'e sahip olmasını önermişti. Barnes & Noble, fiziksel kitap satışlarındaki düşüş nedeniyle işçi sayısını azaltmak zorunda kaldığını da kabul etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

saçma. üretmesinler mi o zmaan. bence de her öğreni iPade sahip olsun toplam defter ve kitap masrafı düşünülürse iPad almak daha mantıklı.

Zamanında da matbaa böyle engellenmemişmiydi. Kafa aynı kafa olduktan sonra takvimlerin neyi gösterdiğinin önemi olmuyor.

Geleceğe hoşgeldin Jesse Jackson Jr...

hep hayalimdi yaaa :)
okula gelinir ne defter ne kitap..
bitane tablet elimde tamam...
artık çocuklarıma kısmet ollucak.
buralarda devlet dagıtana kadar.....

İşsiz kalınmasından ziyade teknoloji gelişimi sayesinde doğa katliamının önüne geçilmiş oluyor. Doğa katlolacağına işsiz kalmayı tercih ederim.

Ormanları yok etmek daha mı doğru bir çözümmüş_? (tabiiki saçma)
Dün Türkiye'de "internet, gazeteciliği bitirecek" diye konuşuluyordu. Bugün internet gazeteciğili bir çok kişi için fırsat haline geldi.

biraz düşünün o alet yapılırken doğaya zarar vermiyor mu hem de kalıcı olarak her şeyi biliyorsunuz maşallah

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play