iPad'in "test modeli" kaçırıldı!

Apple iPad'in "test modeli" olduğu söylenen bir tablet, ilginç bir hırsızlık olayına konu oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad'in "test modeli" çalındı!

Apple'ın ürünlerini gizlilik içerisinde geliştirmeyi tercih ettiğini biliyoruz, ancak firmanın çalışanları bazen üzerinde çalışmakta olduğu prototipleri barda unutabiliyorlar. Bu sefer kaybolan, daha doğrusu çalınan cihaz ise bir iPhone değil, iPad.

Mercury News'a göre 20 yaşındaki bir adam, iPad'in "test modelini" 7.500 dolar ve bir miktar reçeteli ilaçla birlikte barda bir çifte çaldırdı. Çift, gözaltında olmasına rağmen çalınan iPad'in sahibine ulaştırılmadığını söyleniyor.

Habere göre kurban, kadının reklamına ("reklamın" içeriği bilinmiyor) iki blok ötede cevap verdikten sonra kaçırılmış. Bunun ardından üç kişi, kurbanın evine otomobille gelmişler ancak kurbanın misafirleri, hırsızlara biber gazı sıkmış. Yetkililer, çalınan tablet hakkında bilgi vermeseler de, onun yeni bir iPad olması durumunda yeni bilgilerle karşılaşabiliriz. Ne de olsa Apple'ın henüz piyasaya sürmediği cihazları korumak için büyük çabalar sarf ettiğini biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yine mi Apple'ın çaldırma hikayeleri? Yine mi bar? Apple 2-3 yıldır bu hikayeyi kullanmıyor diye biliyordum. 2 sefer barda iPhone çaldırma hikayesinden sonra hiç inanmıyorum buna.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost