iPhone 3.0 da kısa sürede kırıldı

Apple'ın kırılmaz dediği iPhone 3.0 güncellemesi kırıldı. Hacker'lar yayınlamak için neyi bekliyor?

iPhone 3.0 da kısa sürede kırıldı
Ultrasn0w ile ilgili açıklamayı iPhone Dev Team'in sözcüsü MuscleNerd yaptı.

Sizlere yayınlandığını duyurduğumuz iPhone 3.0'ın kırılması tam anlamıyla bir kedi fare oyununa döndü. Kendilerine iPhone Dev Team adını veren bir grup kafayı taktığı iPhone yazılımlarını kırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. iPhone Dev Team tüm iPhone cihazlardaki iPhone 3.0 yazılımı kırdıklarını açıkladılar ve daha önce yayınladıkları yellosn0w'un geliştirilmiş bir sürümü olan ultrasn0w'un hazır olduklarını söylediler.

Daha önce yayınladıkları yellosn0w ile iPhone yazılımının kilidini kırarak resmi olmayan uygulamaları yüklemeye imkan tanıyan ekibin çabalarına, Apple yayınladığı güncelleme ile karşılık vermiş ve açığı kapatmıştı. Bu yüzden ekip hazırladıkları ultrasn0w'u hemen yayınlamaya pek hevesli değiller. Onun yerine iPhone 3G S'in piyasaya çıkmasını beklemeye karar verdiler. Böylece Apple'ın olası bir güncelleme yayınlaması ve dağıtmasının daha zor olmasını umuyorlar.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

:D iPhone o kadar para döktükten sonra kırmak da yürek ister :P

sevindim buna. iphoneye o kadarpara verip işte aldıkları cihazın ne olduğunu görsünler.

hıhahahahaha DIE DIe DIE apple :D:D:D

"Ultrasn0w ile ilgili açıklamayı iPhone Dev Team'in sözcüsü MuscleNerd yaptı."

Bu açıklamanın bulunduğu bir site varsa paylaşırsanız sevinirim.

CHIP Online Notu:
Yaptıkları işlem tam olarak yasal olmadığı için iPhone Dev Team'in web sitesinin adresini yayınlamamanın daha uygun olacağını düşünüyoruz.
Fakat bizim okurumuz Google kullanmayı bilir :)

eski model sadece arama yapan, sms gonderen cep telefonlari her zaman daha mi guvenli ne? :-)

Milletin işi gücü yok onu bunu kırıyorlar.

tam olarak kırılamadı. Dev team in blog unda yazdığına göre youtube uygulamasında ve custom IPSW oluşturmada sorun varmış o yüzden crack programını yayınlayamamışlar.

Nasılmış Steve dayı?Öyle iPod Touch'ı,İphone'ları bize kakalayıpta para koparmak isterken böyle apıştın,umarım hoşuna gitmiştir...

inşallah en kısa zamanda iphone için ( Firmware 3.0 Fake IMEI kullanıcıları için özel Custom Firmware'da en kısa zamanda çıkar...

Apple ne zaman kırılmaz demiş 3.0 için?
Yanlış haber.

sanmıyorum sorun çıktığını, bence DEV Team bomba gibi bir JB ile gelicekler. Chiptan aslında özel bi ricam var. konuyla alakalı diil ama olsun yine. okurlarından bazıları öneri ve haberlerle geliyor karşılarına. Uygun görülmese dahi, en azından bi incelik yapıp bilgi verseler daha iyi olcak. (korkmayın verilecek cvp mail-chat olayına dönüşmez :) )

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir