iPhone 3.1.2: Yeni firmware yakında kırılıyor

Apple, yepyeni iPhone yazılımı ile yaraları sardı; ama bu arada "kırıcı güçler" de boş durmuyor...

  • Halil Mollaoğlu
iPhone 3.1.2: Yeni firmware yakında kırılıyor mu?
iPhone OS 3.1.2: İnternette mevcut.

Apple, iPhone OS'un iyileştirilmiş bir sürümünü yayımladı. Güncel 3.1.2 nolu sürüm 3.1.1 sürümdeki bazı hataları gideriyor. Örneğin iPhone'un bekleme modundaki bazı hatalarının yanında enerji tüketimi ve video akışındaki hataların da giderilmiş olduğu söyleniyor.

Bu arada, Appulo.tumblr.com adresindeki bir geliştirici topluluğu jailbreak'in nasıl yapılacağını tanımlıyor. Açıklamalara göre çok yakında iPhone 3.1'in de tüm zincirleri kırılacak. Yöntem, henüz kırılmamış 05.11.07 ana bandını (baseband) modifiye etme ve böylece SIM kilidini devre dışı bırakmayı baz alıyor.

Henüz yeni 3.1 iPhone'lar için jailbreak yok
3.1 firmware kullanan Apple cep telefonları için bir jailbreak aracı var, fakat bu jailbreak sadece önceden kırılmış 3.0 ve 3.0.1 firmware'lerini kullanan iPhone 3G/3GS modelleri için geçerli. Fabrika çıkışı olan OS 3.1'i kullanan yeni Apple cep telefonları henüz kırılamadı. Yeni jailbreak sürümü tam da bu noktaya odaklanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bütün iphonecular gibi biz de beklemedeyiz 1 ay bekledik sonunda geliyor

Geohot yeni jb aracı blackra1n i yayınladı. Tr den alınmış iPhone kar 30 saniyede kırılıyor :)

blackra1n'i indirebilirsiniz 3.1.x update'i yapmış olanlar için birebir bugün yeni çıktı... birazdan yükleme bitince deneyeceğim...

yarın da sanırsam dev team jailbreak aracını çıkartıcakmış

jailbreak artık çıktı. 3.1.2 için kullanıyorum

yükleyelim bakalım...

inş kırılmaz. sahtekarlara gün dogdu

Apple'dan daha daha "kırılmaz" yazılımlar bekliyoruz. :)

yaşasın jailbreak!!!

Şunu başka firma yapsa "Ne bu kardeşim yama manyağı olduk! Özgürlük istiyoruz, telefonumu istediğim gibi kullanırım sanane!" derler.
Gözü kapalı Apple sahipleri de verdiği katır yükü parasıyla ortalıkta rezil olurlar ve "Yaşasın!!! jailbreak'imiz, Prison Break'imiz çıktı tükenmeden alın!" diye poliannacılık oynarlar. Hey yavrum hey...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play