iPhone 3G S en iyisi mi? İşte testler...

iPhone 3G S; iPhone 3G, Palm Pre ve G1'e karşı... Yeni iPhone ne kadar hızlı? İşte test sonuçları...

iPhone 3G S en iyisi mi? İşte testler...

iPhone 3G S'ler piyasaya duyurulduğu günden beri ilgi odağı haline gelmiş durumda. Fakat rakiplerinin tasarım ve performans düzeyleri kullanıcıları akıllı telefon alımında çelişkiye düşürebiliyor. AnandTech sitesinde yayınlanan bir test raporu, duyurulduğu günden beri ilgi odağı olan iPhone 3G S'leri Palm Pre ve diğerleriyle kıyasladı. İşte karşımızda duran sonuçlar...


Bir bakışta iPhone 3G ve iPhone 3G s
iPhone 3G S en iyisi mi? İşte testler...

Palm Pre'lerde olduğu gibi 3GS'ler de ARM Cortex A8 600 MHz işlemcilere sahip.

Karşılaştırmalar devam ediyor...

Testte karşılaştırmalar bir adım daha ileri götürülüyor; rakipler kullanıcıların en çok kullandığı uygulamalar bazında kapışıyor.

Aşağıdaki tabloda iPhone 3G, 3GS, Palm Pre ve T-Mobile G1 arasında Wifi üzerinden birkaç siteye bağlanma sürelerini görebilirsiniz.

Karşılaştırmalar devam ediyor...

Yeni iPhone 3G S web sayfalarını %122 daha hızlı render ediyor. 3G S'lerin kimi durumlarda web sayfalarını Pre'lerden daha hızlı render etmesini Palm Pre'nin webOS işletim sistemi daha yeni çıkmasına bağlamak yanlış olmaz.

Uygulama açılış süreleri de bu kıyastan nasibini alıyor.

Karşılaştırmalar devam ediyor...

Karşılaştırmalar gösteriyor ki iPhone 3G'ler 3G S'lerin yanında adeta kaplumbağa gibi kalıyor. iPhone 3G S'in elde ettiği başarıyı yeni CPU mimarisine borçlu diyebiliriz. Kutlarız iPhone 3G S!

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

"iPhone 3G'ler 600 MHz ARM Cortex A8 işlemcilere sahip, tıpkı Palm Pre gibi. Çoğu kimse 3G S'in daha hızlı olan ARM11 kullandığına dikkat etmiyor.."

burada 3G'ler 412 Mhz ARM11 kullanıyor 3G S 600MHZ ARM Cortex A8 kullanıyor olmalıydı

iPhone ile ilgili süper kaynak arıyorsanız http://www.iphone3gs-guide.com/

neden nokia 5800 ile kıyas yapılmamış ki?

Benim pc nin işlemcisinden daha hızlı :D

gereksiz. bir telefon. uğraşmaya değmez.

Neden G1 ile karşılaştırıyorsunuz ki? Madem son modellerin performansı merak ediliyor o halde Hero ile karşılaştırmanız daha doğru olmaz mıydı?

Neyle karşılaştırırsanız karşılaştırın en hızlı IPhone olacaktır. Elinize alıp birkaç program açıp kapamak yeterli bunun için, hiç ölçmeye bile gerek yok. Şu an İphone u çekemeyenler ileride bilgilendiklerinde veya paraları olduğunda ıphone alacaklar ve buradaki uzun tartışmalar sona erecek. Iphone dünyanın en çok gelecek vaadeden en devrimsel arayüzü. Dünyanın önde gelen üniversiteleri gelecekte mobil dünyaya tamamen hakim olacağını düşündüklerinden ıphone uygulama geliştirme dersi açtılar.

HTC Touch HD, Iphonenin yenisinden bile her açıdan üstün.

L2 Önbellek 256 kb bi telefon için oldukça üstün

iphone pahalı olmasının sebebi hız ise ... , aslında yeni nokialar da 600mhz işlemci kullanıyor anormal bi durum değil bu .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir