iPhone 3G S: Sadece el yakmıyor...

iPhone sadece fiyatıyla el yakmıyor; aynı zamanda kulakları da yakıyor. Nasıl mı?

iPhone 3GS'in ısınma sorunu var
iPhone ısınınca çıkan hata mesajı

Günümüzün popüler telefonu iPhone'un yeni modeli iPhone 3GS'in ısınma sorunuyla ilgili şikayetler gitgide büyüyor. Kullanıcılar telefonlarının ateş gibi olmasından hem rahatsız oluyor, hem de korkuyor. Hatalı dizüstü bataryalarıyla çıkan yangın haberleri ister istemez insanın aklına geliyor. Ancak durum bataryadan kaynaklanmıyor. Önceki iPhone modeline göre yarı yarıya daha hızlı işlemcisi ısınmanın temel sebebi.

Özellikle Amerika'nın sıcak kesimlerinde yaşayan ve bu telefonu ilk elde eden kullanıcılar şikayetçi. Telefon güneş altında kullanılırken daha da fazla ısınıyor ve cidden kulağa dayanamayacak kadar sıcak hale gelebiliyor. Hatta iPhone'un çok ısındığı zaman verdiği bir hata mesajı bile var.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

o kadar para verip aldıktan sonra bir de kulağımızı mı yakacak... enteresan, cep telefonuna o kadar para verilmez zaten :-D

Adamlar Birde Mesaj Yapmış Demekki Bu Hatayı Biliyorlar !

her eve lazım

Sen Onu Bide TOSHİBA da Gör Bilgisayar 70 Derecede Açılıyor:D

ee mevcut işlemciye hız asırtma yaparak pıyasaya salarlarsa boyle olur

nokia 3310 kadar baba telefon yok

Hata degil ki bu... 600 mhz islemci 128 mb ram 40 derecede gunesin altinda sapitir. İphone un tek farki sapitmamasi mesaj vermesi "lutfen serin bi yere gecin' diye. Baska telefonlarda herkesin yasadigi sorunlar haber olmazken iphone ile abd collerinde yasayan iki kisinin sorun yasamasi haber oluyor, garip.

saçma bi durum olomuş yaw :D bendeki iphone 3g on nümero walla, gerek yok daa hızlısı ve kompaslısına henüz.

ben de merak ediyorum ne zamandır nası sogutuyolar bu telefonları diye. inanmazsınız ama her cep telefonunu kulaga tutup fan sesi dinliyorum hiç bişi duyamıyorum gerçi

yakında içine bide işlemci fanı koymak zorunda kalıcaklar heralde :P

antalyada ne olur acaba?
arka kapağı alüminyum yapsalar ve aynı zamanda soğutucu olarak kullansalar daha iyi olurdu :P koy mermerin üzerine soğusun :P yoğun kullanımlarda n85 te biraz ısınıyor ve epeyce yavaşlıyor pilden desem ısınmasını ozaman yavaşlama olmaz.

ya içim bulandı şimdi ya ben bu telefondan almak istiyordum ısınıyormuş offf!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir