iPhone 3GS: Selefleriyle aynı kaderi paylaştı

Meraklı kullanıcılardan kaçış yok: iPhone 3GS de selefleriyle aynı kaderi paylaşmak zorunda kaldı...

iPhone 3GS: Selefleriyle aynı kaderi paylaştı
Jailbreak: iPhone 3GS için özgürlük.

Yeni iPhone 3GS daha piyasaya çıkmadan ilk "jailbreak" vakasını yaşadı. "PurpleRa1n" ismindeki program sayesinde telefon üçüncü parti yazılımlarla kullanılabilecek hale geliyor.

Fakat şu an için programın sadece Windows'a has tek bir sürümü mevcut. Bu platformda da sorunsuz çalıştığı söylenemez: Örneğin PurpleRa1n, Almanca Windows sistemlerde çalışmayı reddedebiliyor. Program, başlatıldıktan sonra iPhone PC'ye bağlandığı anda iPhone-crack'ini yüklüyor.

Programın yazarı PurpleRa1n, George Holtz, jailbreak aracını şu an yayımladı, zira popüler DevTeam kendine has crack'ini iPhone Firmware 3.1 çıktığında sunacağını duyurdu.

Dipnot: Sadece tek bir EXE dosyasından oluşan programın virüssüz olduğunu (virustotal.com tarama protokolü) söyleyebiliriz; fakat CHIP Online bu aracı kullandığınızda ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Bağlantı: purplera1n.com

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

3GS serisini bilmiyorum ama 3G için çıkan versiyonları çoğu telefonu garanti kapsamından çıkartıp geri dönüşü imkansız kılan hasarlar verebiliyordu.
Jailbreak yapmadan önce iyi düşünün ve iyi araştırın derim. Aksi taktirde iPhone'unuzdan olabilirsiniz. :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir