iPhone 4: Bu sefer yandı!

Son günlerde hatalarından çok söz ettiren iPhone 4 şimdi de tutuştu! Hayır, mecazi anlamda değil...

  • Gökay Özbudak
iPhone 4: Bu sefer yandı!
İşte yanan iPhone 4...

iPhone 4'ün sinyal ve kamera sorunlarından bahsetmiştik ancak yanan bir iPhone 4'ü açıkçası aklımıza bile getirmemiştik. Boy Genius Reports'ta belirtilen habere göre bir iPhone 4'ün USB bağlantı noktası kömür oldu.

Yanan eli ve telefonuyla AT&T'ye giden kullanıcı, telefonu buraya teslim etti. Telefon kullanıcısının da elinin yanmasına neden olan alevlenmeyi başlatan hatanın iPhone 4'ten mi yoksa bağlı olduğu cihazdan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Ancak bir iddiaya göre Apple bu sorunun kaynağının USB girişi olduğunu ve kullanıcı hatasının bulunmadığını söylemiş durumda. Ancak bu tabii ki bir iddia.

Bu olay birkaç iPhone 4'te de kendini gösterirse Apple'ın elinde sinyal sorununun çok ötesinde bir sorun olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Bir zamanlar benim bilgisayarlarimin bir USB yuvası si bozuktu. Ipod taktığımızda ipod bir ısıtıcı gibi ısınmıştı. Gerek malzemesi, gerek işçiliği bu kadar yüksek bir ürünün sorunlu olma ihtimali bence düşük.

ah be apple bunudamı görücektik. Gerçi bu olayların hepsi apple'ın çok satmasıyla alakalı.

Apple iyice gözümden düştü, zaten çoğu apple ürününe ayıracak bütçem yok, ama bundan sonra olsa bile almam...

steve şey dememiş mi?
"takmasını bile bilmiyorlar ayıp ya."
yada
"bilgisayarı bozuk gitti iphone4"

Yandı gülüm keten helva

orjinal kablo kullanmadıysa olabilir...

Bu gidişle Iphone 4 Apple'ı yakacak.

Yine yalanlayacak yorumlar gelir.

elinde patlamış :D

valiz dolusu para verip bu duruma düşseydim herhalde ta steve'i bulurdum ha :)

Hep reklam bunlar

Acele iş yaptılar! Acele!

11:37 ziyaretçi ben bu güne kadar 11 bilgisayar değiştirdim ama hiç bi telefonum kömür olmadı.işçiliğinin kaliteli olduğuda belli zaten(!)Tuşları ters takıyorlar.nedenmi işçilik 1numara apple yanıyor nedenmi?işçiliği bir numara.kamerası sarı çekiyor,telefonunuzu istediğiniz gibi tutamıyorsunuz ama hala sağlam diyorsunuz.neden mi?insan zihniyeti pahalı olan her şey iyidir!tabiri caizse apple attığı kazığı düşünüyor alanlarsa apple yeni bişey çıkartsada kazık yesek.kardeşim hiçmi akıl yok millette iphone 3gnin kasası çok sağlam(!)o yüzden çatlıyor.istediğiniz hattı takamıyorsunuz,uygulamalarını dükkanla sınırlı.neyse iyi para yakmalar.unutmadan yanında yedek telefon alınki telefonunuz yandığında ulaşabilsinler size bişeyi daha unuttum sağlık sigortası,konut sigortası zira eliniz yanabilir,eviniz yanabilir.uzun süre kalırsa eyvah eyvah.

Apple her türlü reklama açık bence bunlarda reklamdan başka bir şey değil untmayalm ki reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Apple sorunun kullanıcıda olmadığını söylediyse madem yenisiyle değiştirsin.

Apple mantigi yeni bir ürün gelistirdiklerinde illaki v1 ve v2 deneme ürünü, alanlarda para vererek test kullanicisi oluyor. Yazik gercekten; ayni sorunlar iphone 2 ve 3g de yasandi ve 3gs tam oturmus olarak cikti karsimiza, 4g de boyle bunun 2. surumude cikar onda sorunlar azalir ama 3. sürümünde olgunlasir ve sorunsuz kullanilabilir olarak cikar karsimiza, lakin burda Apple politikasi; yetersiz test asamasi, kullanicilara para ödedikleri halde tester olarak kullanabilme kabiliyeti. sanirim bu yetenek dünyada bir tek Apple da olsa gerek, hangi firma para ver tester ol diyebilirki kullanicilarina (Apple'dan baska)...

sırf müsterinin para koparma amacıyla bile bile yaktığından eminim.bu tür çıkarcı insanlar çok dünyada

yurtdışında bu tür olaylarda güzel tazminatlar aldıkları için,bu tezgahları sık sık görmeniz mümkün.asıl olay orda cihazın alev alması değil, elemanın elini yakması tazminatı ordan talep edecek, uyanıkspor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play