iPhone 4 çıkmadan rekor kırdı!

Apple'ın yeni ürünü iPhone 4, daha piyasaya çıkmadan rekor kırmaya devam ediyor...

  • Gökay Özbudak
iPhone 4'ten rekor!
Şimdiden yok satıyor...

Apple'ın ürünleri tüketici tarafından oldukça beğeniliyor ve isteniyor. İşte bunun son kanıtı da tüketicinin iPhone 4'e daha ön siparişte gösterdiği büyük ilgi.

Apple'ın açıklamasına göre ön siparişte iPhone 4, 600.000 adet satıldı. Firmanın tarihinde bu bir rekor ve daha önce hiçbir Apple cihazı böyle bir ilgi görmemişti. İlgiden gayet memnun olan firma, 14 Temmuz'dan önce internetten sipariş açamayacaklarını da dile getirdi. Ayrıca iPhone 4'e olan ön siparişler, iPhone 3GS'nin 10 katını bulmuş durumda.

Apple, daha önce böyle bir ilginin benzerini geçtiğimiz aylarda iPad'de görmüştü. Çok satılan iPad'i yetiştirmek için cihazın Avrupa çıkış tarihi ertelenmek zorunda kalınmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Edip Çiftci'den bir alıntı yapayım.

"Pis, kurtlu ısırık elma dört seneye kalmaz batacak"

İlahi Edip! Sen adamı gülmekten öldürürsün. :)))))))))))))

Apple bu işi biliyor..

bu iPhone 4 Applenin elnde patlayacak diyen edip nerde acaba :) hayatın yanlış varsayımlarla dolu edip dön bir bak kendine :)

eee ne de olsa edip beyin dediği gibi ısırıklı pis çürük elme.
Tabiki çok satıcak :D

şimdi hakkını vermek lazım adamlar yapıor ne kadarda eleştirsek yapıyorlar...
Biz eleştiriyoruz ama bizde bir tek gelişme bile yok!!!
gerçi liseli öğrenciler suyla çalışan araba motoru yapmışlar ama ilginçtir neden onu teknelerde kullanmak yerine arabalarda kullanmayı düşünürler bi türlü anlamam :D

bende siparis verdim bakalim ne zaman gelecek

Bu telefon şey değil mi, bazılarına göre çok satmayacak olan telefon...

Aynı yemeği ısıtıp yine önümüze koyuyolar bu apple iphone 4 çıkmadan önce özellikleri sanki dünyada ilk miş gibi anlatım yapılmaz bu sadece safsatafdan başka bişey degil benim iphone alanlara lafım yok ama o makinadaki özellikleri sanki tek onda varmıs gibi gösterilmesi çok ama çok komik ve buna inanlar var
Apple'ı kuratan 2 şey var şuan
1. Dokunmatik hassaslıgı
2. Bol uygulama
Yani sadece Program yazarlarında burada gözü boyanmış oluyor dediğim gibi uygulama ve dokunmatik hassasiyeti olmasa o kaba takoz telefonu nie alırlar çok merak ederdim .
Not : Bunlar sadece kendi görüşüm.

adamlara helal olsun.yıllardan berı sektorde olanları bıle kıskandırıorlar.

Teknoloji demek Apple demekmidir bu nedir heryerde Apple haberleri,nasıl bir doldur boşalt reklam furyasıdır bu!..adamlar parmağını oynatsa günlerdir internet,dergi sayfalarından düşmüyorlar bıktık yeter artık...sadece bir grubu ilgilendiriyor büyük bir kesimin antipatisini almaktan başka bir işe yaramıyor,Apple'den önce boşa yaşıyormuşuz!..

Apple`ın bu reklam politikası düzmece amerikan güreşlerindeki o kimsenin yemediği oynanan senaryolara benzemeye başladı :)

Nokia N8 in 1 senede yakalayabileceği satış rakamını 2 günde yaptı apple.

reklam kokusu bunlar ...

vallahi bende bıktım bu boş apple haberlerinden

Teknoloji demek Apple demekmidir bu nedir heryerde Apple haberleri,nasıl bir doldur boşalt reklam furyasıdır bu!..adamlar parmağını oynatsa günlerdir internet,dergi sayfalarından düşmüyorlar bıktık yeter artık...sadece bir grubu ilgilendiriyor büyük bir kesimin antipatisini almaktan başka bir işe yaramıyor,Apple'den önce boşa yaşıyormuşuz!..
------------------------------------------------------------------------------

Google'ı açın; iPhone, Apple yazıp listelenen sonuç sayısına bakın. Ondan sonra bir de rakiplerini yazıp onların listelenen sonuçlarına bakın. O zaman anlayacaksınız neden bu akdar çok Apple haberi yapıldığını. Siz olsanız siz de aynı şekilde yapardınız muhtemelen.

iPhone yazınca 500 milyondan fazla sonuç listelenirken karşısına başka hangi telefonu koyarsanız koyun çok komik rakamlarda kalıyor.

Şimdi anlaşılır oldu mu bu kadar çok haberin neden yapıldığı?

Teknoloji demek Apple demekmidir bu nedir
------------
Yasin kac senin 15 mi? Teknolojiden anlamadigina göre daha yukarisi oldugunu sanmiyorum. Teknolojiyi gelistiren firmalar . IBM, Intel AMD , NVidia , Sony, Mercedes, Ferrrari seklinde gider. Bunlarin icerisinde ne Apple ne de Microsoft yoktur. Onlar teknoloji gelistirmez yazilim gelistirir. IPHone 4. kusak telefonunda kendi islemcisini kullanabildi. Buna ragmen 90% baska markalarin teknolojileri iken sen hangi Apple ve Teknoloji gelistirmekten bahsediyorsun. Begenmedinigiz Nokia ve Sony Ericsson olmasa o taptiginiz IPHone arama bile yapamaz. 4G'de dahil olmak uzere bircok Mobile Iletisim teknolojileri Motorola, Nokia ve Sony Ericsson tarafindan gelistirilmis iken hangi teknolojiyi Apple gelistirmis bir yazinda bizde bilelim.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play