iPhone 4'e garip bir suçlama daha!

iPhone 4'le sorun yaşayan kullanıcılar gördük ama bu yeni iddia, diğer sorunlara hiç benzemiyor!

  • Melik Arslan

Neredeyse iPhone 5 çıkacak ama iPhone 4, her gün yeni bir haberle karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Dördüncü nesil iPhone, bugünlerde istenmese bile ön taraftaki kameranın kullanıcının resimlerini gizlice çektiği söylentisiyle gündeme geldi.

Konu hakkında Apple'ın destek forumunda yazan "kar0786" isimli kullanıcı, FaceTime video çağrı seçeneğini kullandığında kendisinin ve erkek arkadaşının onların haberi olmadan, telefon tarafından çekilmiş resimlerine rastladı.

"Fotoğraflarımız hep iş yerindeyken çekilmiş, ben birkaç kez FaceTime uygulamasını kullanmıştım fakat erkek arkadaşım hiç kullanmadı. Merak ediyoruz acaba bu neden oluyor ve bunun bir çözümü var mı diye... Bu çok rahatsız edici bir şey değil ama tamamen isteğimiz dışında olan bir şey. Çünkü kamerayı veya FaceTime uygulamasını kullanmadığımız zamanlardaki anlarımız beliriyor fotoğraflarda..." şeklinde konuşan kullanıcının bu yorumları, aynı deneyimi yaşayan başka kullanıcılar tarafından da onaylandı.

Bir gizemli fotoğraf iddiası daha...

Konuda hem erkek arkadaşının hem de kendisinin iPhone 4'ünün olduğu fakat sadece kendisinde son güncelleme bulunduğunu da belirten kullanıcı, Detroit313 isimi bir kullanıcıdan da durumla alakalı şöyle bir yorum aldı: "Sandviçimi almak için arabadan indiğimde telefon arabadaydı. Burası küçük bir marketti ve burayı daha önce hiç gezmemiş, ayrıca hiç de Wi-Fi ağına bağlanmamıştım. Neyse, sandviçimi aldım ve arabaya geri döndüm. Arabaya geri döndükten sonra beni arayan var mı diye telefonumu kontrol ettim (arayan yoktu). Ardından aracımı çalıştırdım ve çalıştığım yere vardım. Sandviçimi yerken, FaceTime'ı kullanmak istedim; ama bir de baktım ki 20-30 dakika önce arabanın içinde çekilmiş bir fotoğrafım bulunuyor!"

Henüz konu hakkında yorum yapmayan Apple ise bu durumdan oldukça uzak görünüyor. Eğer böyle tepkiler artmaya devam ederse iPhone 4 kullanıcıları da gözünü iPhone'larından ayırmayacak, zira iPhone'ları da onları sürekli izliyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

android e geçin iphone saçmalığından kurtulun.

İ phone 4 ' ümü yatak odama birdaha sokmayacağım.

Yok artık ne iphonemiş yahu hiç bitmiyor konuları.

Şahsen Eylül ayından beri kullanmama rağmen bir kere bile böyle bir durumla karşılaşmadım, telefona sahip olan tanıdıklarım arasında da hatta böyle bir şey yaşayan yok. Bence yanlışlıkla bastıkları bir yerden kaynaklanıyor olabilir.

Lokasyon bilgisiyle birlikte NSA'e gönderiyordur.

malum durumlarda telefonu ters koyun yada siyeh bant çekin:)
"Siz yanlış kullanıyorsunuz":)

aman!! yok on kamera kendi kendine foto cekiyo.. yok yok iphone alttan tuttun mu sebeke cekmiyo.. yok arka kapak cok hassas hemen cizilio.... ne aptal bi cihazmis bu iphone yhaa...!! iphonelari bi b*k sanip alan arkadaslarimiza gecmis olsunn.. :) alcaksin bi n97 ya da n8 kullanacaksin kullanabildigin kadar... dert yok tasa yok ohh!!! :))

en iyisi WAVE & BADA

iphone problemleri kullanıcısı olmasam bile sıktı artık

steve baba cıkıp ''biz arkadaslarnızı sızın telefonuzu sızden habersız kulanırlarsa dıye bu mukemmel sistemi gelistirdik'' demesin :D

Şahsen Eylül ayından beri kullanmama rağmen bir kere bile böyle bir durumla karşılaşmadım, telefona sahip olan tanıdıklarım arasında da hatta böyle bir şey yaşayan yok. Bence yanlışlıkla bastıkları bir yerden kaynaklanıyor olabilir.
--------------------------------
aynen katılıyorum ne telefonmus ustune atılmayan iftira kalmadı ama kimse vazgeciremez

Ne kadar çok teknoloji, o kadar az özgürlük ve özel hayat...

Mevlana'ya sormuşlar aşk nedir? Demiş ki ben ol da anla...
O yüzden iphone kulllanmayan arkadaşlar gücenmesin ama diğer telefon markaları abartısız teknoloji ve kıvrak zeka olarak en az 10 sen gerideler...

yhaa birakin iphone kaziklarini n97 alin kurtulun....

mike loughran ''N97 iPhone'dan daha iyi.'' derken hakliymis... bitmio bu iphone sorunlari. n97 lerin de ilk basta problemleri varmis galiba ama yaptiklari guncellemeyle hepsi gitti walla..

birakin su iphhonelari ya !! amma problemliymis ha...

n8 le n97 yi tek gecerim.. (fiyatlari biraz tuzlu baharatli ;) ama en azindan iphone kadar degill...

Tekno Tuğla'da görüntülü görüşme istediniz oldu alın birde rontgenci telefon... APPLE IPHONE'na hayır...

Sen de yorum yaz