iPhone 4, iOS 7.1'le tekrar hayat buldu!

Eğer hala bir iPhone 4 sahibiyseniz ve iOS 7'yi kurup pişman olduysanız, iOS 7.1'den iyi haber var!

iPhone 4, iOS 7.1'le tekrar hayat buldu!

iOS 7, yeni iPhone sahiplerini sevindiren bir güncelleme olsa da iPhone 4 kullanıcılarının canını epey sıkmıştı. iOS 7'ye yükselten iPhone 4'lüler, yavaşlıktan telefonlarını neredeyse kullanamıyorlardı.

Ancak iOS 7.1'in yayınlanmasıyla beraber iyi bir gelişme yaşandı. Ars Technica'nın gerçekleştirdiği incelemelere göre güncelleme, iOS 7'nin iPhone'da kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor.

iOS 7'nin iPhone 4'te belirli işlevlerinin eksik olduğu, ancak buna rağmen çok yavaş çalıştığı biliniyor. Uygulamaların yavaş yüklenmesi, animasyonların takılması ve genel olarak yavaş performans konusunda kullanıcılardan birçok şikayet gelmişti. Ancak Ars Technica, iOS 7.1 ile beraber iPhone 4'te fark edilir bir hızlanma yaşandığını ortaya çıkardı. Yukarıdaki tabloda hangi alanda ne kadar hızlanma olduğunu görebilirsiniz.

iPhone 6S veya 7 çıkmadan iPhone 4'ünüzü değiştirmek istemeyenlerdenseniz, bu haber belki de iOS 7.1'le 1 sene daha devam edebileceğiniz anlamına geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

apple iphone her zaman sevimişimdir bide biraz ucuz olsa

apple iphone her zaman sevimişimdir bide biraz ucuz olsa

her şeye rağmen çok yavaş apple ın 4 lere bu güncellemeyi yani ios 7 yi vermesi hataydı 4s dayandı ama 4 e olmadı

@12 Mart 2014 20:05 bence de iPhone 4 iOS 6'da kalmalıydı...

Benim 5 te yapyavaştı şimdi biraz düzeldi sırf neden 4 ü ele alıyorsunuz ki

kesinlikle doğru ip4 kullanıyorum kontrastı artır açıkken bile kasılan telefon şimdi parallaxa banamısın demiyor artık. hız konusunda başarılı 7.1

Kesinlikle ise yaradi. Telefonu atip Galaxy'e gecmeyi dusunuyordum cok iyi oldu.

Apple guncellemeyi ayni anda her cihaza sunuyorda eski cihazlara gore stabil olmuyor iste. Kasilmalardan duvara vurasim geliyor telefonu. Ayni durum macbook pro da var. Son isletim sistemi makinayi tas devrine yolladi. Tabii yeni cihazlar icin super oluyor yeni yazilimlar. Ama 2 yil once alinmis cihazlara tam uyumlu degiller. Apple da bu sekilde somuruyor iste.

4s bile ayarlara 10 saniyede giriyordu bi ara :D

kesinlikle ios7 kullanan ip4 sahipleri güncellemeyi yüklemeli. farkedilir derecede düzelme oldu

phone ios 6.1.3- 0.67 ios 7.1 -1.83 hala yavaş

hence Apple ın iOs 6 için SHSH blob larını açması lazım.

Apple, ios 7 yi 4 lere vermemesi iyi olurdu. Telefon resmen surunuyor. Bu guncelleme biraz iyilestirmis hizi.

Pek bir hızlanma olmasada eskiye göre gayet iyi. Efektlerde gayet güzel..

Tamamen stratejik bir durum. Normalde iphone4 lerde ios7 nin birçok özelliği eksik olduğu halde temel fonksiyonlarda bile yavaşlama oldu. Bu tamamen bile isteye yapılan yazılımsal bir kandırmaca. Bir düşünün oyundan veya grafik isteyen bir uygulamadan bahsetmiyoruz. Temel telefon işlevlerinde bile güncellemeyle birlikte yavaşlama oluyorsa bu stratejik bir yazılım sonucudur. Eski telefonunuz yavaşladı artık yenisini alın. Bir telefon ayarlara yada rehbere girerken nasıl bir işlem gücü harcıyor ki yeni yazılımla bu kadar yavaşlıyor????

Harbiden super

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir