iPhone 4 tekrar satışa sunulabilir!

Görünüşe göre Apple, 4 yıllık iPhone 4'ü tekrar satmaya hazırlanıyor olabilir! Neden mi?

iPhone 4 tekrar satışa sunulabilir!

Yeni bir rapora göre Apple, 4 senelik iPhone 4'ü Hindistan'da tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir.

Economic Times of India'nın "endüstri kaynaklarına" göre Apple, Hindistan'da gerileyen pazar payını geri kazanmak için böyle bir stratejiyi izleyecek. iPhone 5S ve ucuz olacağı sanılan 5C'nin Apple'ın ülkedeki durumunu değiştirmemesi, firmayı harekete geçirmiş görünüyor. iPhone 4, Hindistan'da satışa çıkarsa orta ile alt seviye arasında iyi bir piyasa katılımcısı olabilir.

Apple, iPhone 4 üretimini durduralı çok olduğundan, Hindistan'da daha önceki stoklarını satmayı düşünüyor olabilir. İddiaların doğru çıkması halinde iPhone 4'ler, önümüzdeki hafta Hindistan mağazalarında satışa sunulabilir.

4 senelik bir telefonu daha hızlı, yeni telefonların karşısına çıkarmak, bizce çok doğru bir strateji gibi görünmüyor. Apple'ın gerçekten bunu yapıp yapmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ne gerek var ki iPhone 4 satmaya? Üzerine 1000 lira daha koyup iPhone 6 diye satabilir bence. Zaten klasik taktik bu.

İos 6 ile gayet hızlı çalışıyor. 2 çekirdek işlemcili 1gb ramli androidler yanına yaklaşmaz.

iphone 4s bile ios7 de can çekişiyor 4'de ios6 mı olacak? Aç gözlü Apple, 4'ü bedava mı verecek? Yine kazık fiyattan satacak..

4 yıllık tekno tuğlayı hangi yüzle satacaklar?

hanımda iphone 3gs var, o bile benim androidli telefonumdan daha iyi multitasking yapıyor, bence iphone 4 alanlar internet video fotoğraf ekran kalitesi vsvs.. açısından memnn kalırlar. Telefon sonuçta şık bir telefon elde güzel duruyor. Sadece oyunculara hitap etmeyebilir (o da üç boyutlu filan oyunlar yoksa angry birds her telefonda çalışır) Bence iyi taktik.

Neden satılmasın yenilerde yeni ne varki iphone 4 te olmayan

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir